Katastrofalna predstava Belinellija usodna za Italijane

Rubrika: Tuje reprezentance

Tako v skupini I kot tudi v skupini J smo že po prvih tekmah drugega dela dobili oba četrtfinalista. To so postale reprezentance Argentine, Poljske, Srbije in Španije. Zadnja je v derbiju dneva ugnala Italijo, pri kateri je povsem razočaral Marco Belinelli.

V skupinah I in J, v katerih se ekipe borijo za mesto v četrtfinalu, je bilo bolj ali manj pričakovati zmago Argentine proti Venezueli in Srbije proti Portoriko. Obe reprezentanci sta upravičili vlogo favorita, prišli do gladkih zmag, razplet na drugi tekmi v skupini pa je tako Argentincem kot tudi Srbom že tudi dokončno zagotovil mesto v četrtfinalu.

Belinelli poizkušal iz nemogočih položajev

Poljaki so po preobratu ugnali Ruse, lepo priložnost, da si priigrajo ključno zmago, pa so proti Španiji imeli Italijani. Tako varovanci Sergia Scariola kot tudi četa Mea Sacchettija s predstavama nista navdušili. Štiri minute pred koncem je bolje kazalo našim zahodnim sosedom, ki so po trojki Danila Gallinarija povedli za 4 (52:56).

Španci so v zaključku tekme odigrali bolje, pri Italijanih pa je skoraj vsaka žoga končala pri Marcu Belinelliju, ki je metal iz vseh mogočih položajev in bil v zaključku obračuna povsem nenatančen. Skupaj je v 31 minutah iz igre poizkusil 16-krat, zadel pa le 3-krat.

V nedeljo se bosta tako v skupini I za končno prvo mesto v skupinskem delu pomerila Argentina in Poljska, enako v skupini J velja za Srbijo in Španijo. Skupini se nato križata tudi v četrtfinalu.