Kar 50 točk je zabil v Ljubljani na tekmi študentske lige

Rubrika: Nižje slovenske lige

V ponedeljek se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2023/24. Videli smo tekme za 11., 13. in 9. mesto v moški konkurenci ter tekmo ki je odločala o zadnji potnici za polfinalni nastop v ženski konkurenci. Ta bo pripadel študentkam z združene ekipe PeF.

Tekma za 11. mesto (moški) – 11.03.2024:

FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO – Fakulteta za družbene vede 20 : 00 b.b.
FKKT:
FDV:

Ekipa študentov s FDV se ob napovedani uri ni pojavila na igrišču, zato je bila tekma registrirana z 20:00 za ekipo študentov s FKKT.

Tekma za 13. mesto (moški) – 11.03.2024:

Filozofska fakulteta – BIOTEHNIŠKA FAKULTETA 41 : 107
FF: Frelih Črv 28, Mitendorfer 4, Škalič 3, Siega, Simi
in Kovač 2
BF: Podgornik Milosavljević 50, Tomšič 21, Pavlin 16, Oblak 13, Tacer 7.

»Biotehniki« so se danes v borbi za končno 13. mesto poigrali s »filozofi«, ki se kljub vsej borbenosti niso mogli resno upirati svojemu nasprotniku. Pri tem velja omeniti na en mah tri rekorde v letošnji tekmovalni sezoni. Študentje z BF so zmagali za rekordnih 66 točk, skupno so dosegli rekordnih 107 točk, njihov igralec Podgornik Milosavljević pa je dosegel rekordnih 50 točk. Verjetno obžalujejo, da je za njih tekmovalne sezone konec.

Repesaž (ženske) – 11.03.2024:

Filozofska fakulteta – PEDAGOŠKA FAKULTETA (ZE) 51 : 69
FF: Kitak 16, Kopačin 13, Belak 8, Jazbinšek 6, Zorn 5, Zupanc 3
PeF (ZE): Sever 28, Berus 23, Pečar in Milinović 8, Tement 2.

Srečali sta se ekipi, ki sta odločali o zadnji polfinalistki v letošnji tekmovalni sezoni. Temu primeren je bil tudi zelo nervozen začetek z vrsto zgrešenimi meti. Nadaljevanje je postreglo z bolj učinkoviti igro, tako da se je prva četrtina končala s 15:14 v korist »filozofinj«. V drugi četrtini so »pedagoginje« prešle na consko obrambo, študentke s FF so sicer poskušale z meti za tri točke, vendar večinoma neuspešno. Na tak način so si »pedagoginje« ob polčasu zagotovile dvoštevilčno prednost. Nadaljevanje je minilo v podobni igri in ob razigranih Severjevi in Berusovi so študentke s PeF srečanje zanesljivo dobile in postale zadnje polfinalistke letošnjega tekmovanja.

Tekma za 09. mesto (moški) – 11.03.2024:

FAKULTETA ZA GRADBENIŠTVO IN GEODEZIJO – Fakulteta za matematiko in fiziko 46 : 38
FGG: Svenšek in Loboda 14, Poje 11, Kondić 5, Babič 2
FMF: Bubnič 14, Bertoncelj 6, Predrag in Mihelčič 5, Testen 4, Rus in Humar 2.

Za konec večera smo videli zelo zanimivo in tudi kvalitetno tekmo. Obe ekipi sta se borili po svojih najboljših močeh in vse do 3 minute do zadnjega sodniškega žvižga si nobena ekipa ni priborila kakšne otipljive prednosti. Zadnji tesen rezultat je bil 39:38 v korist »gradbenikov«. Od takrat dalje »mafijci« niso dosegli več točke, »gradbeniki« pa 7 točk. Tako je zanesljiva zmaga pripadla študentom s FGG. S tem so osvojili 9. mesto v letošnji tekmovalni sezoni.