Kapetan rešil Primorce za 4:0

Po 3. kolu Lige ABA 2 ostajata neporaženi le še dve ekipi. Ena izmed njiju je Sixt Primorska, ki je na derbiju po podaljšku na kolena spravila MZT Skopje Aerodrom. Moštvo, ki je v minuli sezoni tekmovalo v regionalni eliti, je ugnala z 91:84.

Izbranci Jurice Golemca so tekmo v obrambi začeli preveč medlo, kar so tekmeci izkoristili in po slabih šestih minutah povedli s 16:8. V drugi četrtini so prednost nekajkrat povišali tudi že na +9 (27:18, 29:20, 31:22, 37:28), nato pa so tigri le strnili svoje vrste. Lance Harris je v zadnji minuti prvega polčasa znižal na 36:38, na glavni odmor pa s soigralci odšel z zaostankom petih točk, saj je zasedba iz makedonske prestolnice v zadnji sekundi zadela trojko.

Po vrnitvi na igrišče se je gostujoča zasedba hitro znova oddaljila na osem točk naskoka (38:46), a koprski košarkarji niso vrgli puške v koruzo in znova stopili skupaj. Harris je s sedmimi zaporednimi točkami začel, Marko Jagodić-Kuridža pa s tremi zaključil delni niz 10:2, ki je sredi 25. minute prinesel izenačenje na 48:48. V naslednjem napadu je Alen Hodžić v 12. poskusu svoje ekipe vendarle prvič zadel izza polkroga in Sixt Primorska je vodila prvič po uvodnih minutah (51:49).

Manjšo prednost so tigri nato uspešno zadrževali do konca 33. minute, nato pa v napadu niso več imeli pravih idej. Makedonski prvoligaš je to znova izkoristil ter po slabih petih minutah z nizom 9:2 povedel z 72:65.

Še točko več (77:69) je njegovo vodstvo znašalo 79 sekund pred zadnjim piskom sirene rednega dela, nakar je na sceno stopil domači kapetan Hodžić. V razmaku vsega 40 sekund je tekmecem natrosil osem točk (dve trojki in uspešno polaganje) ter tako izid poravnal na 77:77. Ta je po neuspelih napadih na obeh straneh ekipi vodil v podaljšek.

V petminutnem dodatku so Primorci vajeti igre takoj popolnoma v svoje roke. Pri tem so jim izdatno pomagali glasni navijači in ko je Hodžić žogo položil skozi obroč za 87:80 se je delirij na tribunah lahko začel.

Tekmo proti makedonskim podprvakom je izjemno odigral Marjan Čakarun, ki je dosegel 27 točk, 11 točk ter 3 podaje (indeks 32). Hrvaški center je tekmovanju za najkoristnejšega košarkarja kola zasedel drugo mesto. Z 18 točkami mu je sledil Harris, po 14 pa sta jih dodala še Hodžić (6 skokov) in Jagodić- Kuridža (13 skokov, 3 blokade, 2 podaji; indeks 29). Fantastično je svoje delo v zgolj 18 minutah opravil tudi Daniel Vujasinović. Koprski organizator igre je med soigralce razdelil kar 10 podaj, ob tem pa ni izgubil niti ene žoge.

Pred tekmo med Sixt Primorsko in MZT Skopjem Aerodromom so zbrani z minuto molka počastili spomin na Večeslava Kavedžijo, ki je v 75. letu starosti v Zagrebu preminil po kratkotrajni hudi bolezni. Nekdanji košarkarski trener je med letoma 1992 in 1994 deloval v prvoligašu iz Kopra in ga v sezoni 1992/93 s finalom državnega prvenstva popeljal do izjemnega uspeha.

Po derbiju na jadranskem bojišču nov preizkus Sixt Primorsko čaka že to soboto, ko bo začela z nastopi še v tretjem tekmovanju v sezoni. V uvodnem kolu državnega prvenstva (Liga Nova KBM) bo v Areni Bonifika ob 19. uri gostoval Šenčur Gorenjska gradbena družba. Z nastopi v Ligi ABA 2 bo nadaljevala v sredo na gostovanju pri Borcu v Čačku, kjer je v minuli sezoni na finalnem turnirju regionalnega tekmovanja zasedla drugo mesto.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Čestitke našim fantom za zmago! Za nami je zelo zahtevna tekma, katero smo začeli premalo agresivno. Ko obračun začneš s slabo obrambo, ti navadno ne steče niti igra v napadu. A pokazali smo svoj značaj in ohranjali prepričanje v to, da lahko zmagamo. To nam je na koncu prineslo uspeh. Rad bi se zahvalil navijačem, ki so nas podpirali skozi celotno tekmo in nas vodili do tega uspeha.”

Alen Hodžić, kapetan Sixt Primorske:
“V tekmo smo vstopili nekoliko preveč ležerno. Nekje 35 minut smo igrali neosredotočeno, nato pa nekoliko strnili svoje vrste in imeli nekaj športne sreče. Prebili smo se do podaljška, v njem prestavili še v višjo prestavo in z ekipno igro zmagali.”