Kapetan LeBron ponovno na zmagovalni strani

Luka Dončić je po dveh delovnih dneh na All-Star vikendu sinoči vendarle lahko počival. Poškodba Anthonya Davisa očitno ni bila tako huda, da bi zvezdnik New Orleans Pelicans potreboval menjavo, v katerem primeru bi bil ravno Dončić prva izbira mnogih.

Davis je z rahlo poškodovano ramo zaigral le 5 minut in dosegel ravno toliko točk, njegova, oziroma bolje rečeno LeBronova ekipa, pa je slavila s končnim izidom 178:164. LeBron James je v vlogi kapetana tako vpisal že drugo zaporedno zmago, lansko leto je bil uspešnejši od kapetana Stepha Curryja. Ta se je tudi letos znajdel na strani poražencev. Ekipa Giannisa Antetokounmpa je na krilih dvojca Bucksov narekovala tempo vse do zadnje četrtine, ko so končni zmagovalci vendarle stopili na plin. Svoj drugi naslov najkoristnejšega igralca Tekme vseh zvezd je osvojil Kevin Durant.

Liga NBA gre zdaj za nekaj dni na odmor, naslednje tekme bodo na sporedu v noči s četrtka na petek.

All-Star vikend 18. 2. 2019

Ekipa Giannis – Ekipa LeBron 164:178
Antetokounmpo 38 in 11 skokov, Middleton 20 in George po 20, Westbrook in Curry po 17; Durant 31, Thompson 20, Leonard in James po 19.

Liga NBA 22. 2. 2019

Philadelphia 76ers – Miami Heat (01:00)

Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns (01:00)

Brooklyn Nets – Portland Trail Blazers (01:30)

Milwaukee Bucks – Boston Celtics (02:00)

Los Angeles Lakers – Houston Rockets (04:30)

Golden State Warriors – Sacramento Kings (04:30)

Slovenca v ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dalas Mavericks) – naslednja tekma proti Denver Nuggetsom 23. 2. 2019