Kako (ni)so igrali reprezentanti Slovenije proti Nizozemski

Rubrika: Eurobasket

Evropsko prvenstvo v košarki! Kot sem opravil analizo prvih tekem slovenske reprezentance v skupini C, je tu analiza tekme Slovenije proti Nizozemski, skozi ekipno in individualno prizmo.

Osredotočil se bom bolj na način igre naših fantov (kako funkcionirajo na parketu) in ne toliko na samo statistiko, ki jo lahko vedno dobite drugje in zna biti precej suhoparna. Tudi ocenil jih bom. Od 5 do 10. Gremo!!

SLOVENIJA- NIZOZEMSKA 81:74

Slo
(foto: KSZ)

Kako (ni)so igrali

EKIPA

Marsikdo od slovenskih navijačev je proti Nizozemski pričakoval lažjo tekmo kot proti Gruziji. Po odličnem začetku tekme (12:0), je Nizozemska le vzpostavila rezultatsko ravnotežje, a je do konca prvega polčasa popustila in Slovenci so odšli na odmor z 12imi točkami prednosti. Začetek tretje četrtine je bil katastrofalen, saj več kot 4 minute slovenska reprezentanca ni dosegla koša, Nizozemska pa je naredila delni rezultat 12:0 in izenačila. Kljub velikim mukam, je Slovenija na krilih Dragića in Prepeliča dosegla zmago, skoraj na silo in na osnovi boljše kvalitete ter daljše klopi.

IGRALCI

Prva peterka:

Alen Omić – premalo okreten v obrambi 1 na 1 v tej tekmi, spet enkrat poizkusil z metom ob odrivu stran od koša, bil najboljši skakalec ekipe in zelo zanesljiv pri prostih metih. Ocena: 7,5

Zoran Dragić –  na začetku tekme je Nizozemcem pokazal svojo fizično moč. Borben in odlično vtekal skozi celotno akcijo, njegovo stalno gibanje v napadu je vrhunsko. Raznovrsten (6 skokov in 5 asistenc). Skozi nekatere bloke se je prebijal s težavo, na koncu tekme pa je pokazal, zakaj je najbolj kvaliteten igralec naše reprezentance (trojka in zaključen prodor v pomembnih trenutkih tekme) . Ocena: 8

Zoran Dragić
(foto: KZS)

Jaka Blažič – kreator prvega slovenskega protinapada! Zelo soliden v napadu, doseganje točk v napadu hrani njegovo agresivnost v obrambi, ki je včasih vodena z vročo glavo. Proti conskemu presingu se ni znašel najbolje in je Nizozemcem podaril dve žogi. Ocena: 7,5

Jaka Klobučar – na začetku tekme je vršil dober pritisk na organizatorja igre nasprotnika in ga prisilil v izgubljene žoge. V drugem polčasu je imel obilo težav s Kloofom, večkrat je zamudil pri njegovih metih. V napadu je bil zadovoljiv, krasen koš ob osebni napaki pa je dosegel iz protinapada. Ocena: 7

Uroš Slokar – ni pravi, poškodba gležnja ga je vrgla iz ritma, v napadu še vedno dobro vidi soigralce. Met mu ne gre, kazal pa je tudi znake premajhne samozavesti. Ocena: 6,5

Menjave:

Jure Balažič – (pre)malo viden, a zadeval, ko je bilo to potrebno. Premalo skokov. Ocena: 7

Klemen Prepelič – samozavesten, pravočasno delal osebne napake, v obrambi pa še rad zamudi v rotaciji. Svojo tretjo trojko je zadel v pomembnem trenutku, tekmo pa je mirno zaključil s prostimi meti. Zopet napadalno potenten. Nič izgubljenih žog v 27ih minutah igre.  Ocena: 8,5

Prepelič
(foto: KZS)

Mitja Nikolić – korektno odigral nekaj manj kot 5 minut in tudi dosegel en koš. Ocena: Neocenjen

Miha Zupan  – vedno borben in srčen, preveč očiten in včasih neučakan ali premočen pri postavljanju blokad. Močnejši od Norela a premajhen, dal pa je pomembno trojko v pravem trenutku. Ocena: 6,5

Nebojša Joksimović – dobro začel, v mozaik slovenske zmage vgradil eno trojko, proti coni pa je bil brez ideje in nasprotniku podaril eno žogo. Ocena: 6

Sašo Zagorac – debitiral na tem Evropskem prvenstvu, trud je bil prisoten, met pač ne (0/4 met za tri točke). Nikoli ni razmislil preden je vrgel in včasih se je zdelo, da se silno želi vpisati med strelce. (Pre)hitro si tudi je nabiral osebne napake in jih naredil 5 v samo 12ih minutah igranja. Ocena: 5,5

Luka Rupnik – ni igral. Ocena: Neocenjen

Nizozemska ni posebej kvalitetna ekipa, a tudi ni bila naivna. Šteje zmaga in to je reprezentanca Slovenije dosegla. Naslednjo tekmo igra reprezentanca Slovenije 9.9.2015 ob 15. uri proti Grčiji. Seveda tudi po tej tekmi sledi moja analiza. Vabljeni k branju.