Kako je bilo sinoči na študentski ligi v Ljubljani? Strojnik in ekonomisti potrdili 1. mesto, Rožanc 24, Krošelj 21

Rubrika: Nižje slovenske lige

Sinoči se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2023/24. Videli smo tekme v skupini C in D (vse v moški konkurenci). Lanski nosilci medalj – študentje s FS in EF so zanesljivo osvojili prvi mesti v svojih predtekmovalnih skupinah.

Skupina C (moški) – 08.01.2024:

FAKULTETA ZA MATEMATIKO IN FIZIKO – Fakulteta za upravo 58:25
FMF: Testen, Beltram in Godec 12, Gombač in Rus 8, Ivšek, Snoj in Bubnič 2
FU: Špenko in Kandare 10, Gerkšič 3, Einfalt 2.

Tekma v kateri so »mafijci« prevladovali v vseh košarkarskih prvinah in se malo rečemo poigravali z »upravniki«, ki so v tretjem delu igre zmogli doseči le 2 točki. »Upravniki« so se zelo hitro predali, kar se je videlo tudi v njihovem načinu igranja, saj so skoraj vsak napad zaključili s poskusom za tri točke, ki pa je bil v večini primerov neuspešen.

Fakulteta za družbene vede – FAKULTETA ZA STROJNIŠTVO 53:62
FDV: Kalajdžiski in Pikš 16, Šetina 10, Grlj in Zajko 4,  Huskić 2, De Haas 1
FS: Krošelj 21, Ferjančič L. 17, Novak in Banko 8, Burgar 6, Marinković 2.

Tekma, ki je odločala o prvem mestu v skupini. Borbeni ekipi, ki sta že od samega začetka pokazali, da si zaslužita visoka mesta v letošnji tekmovalni sezoni. Prva četrtina se je končala z rezultatom 16:18 za »strojnike«. Tudi v nadaljevanju je bil ritem tekme podoben kot v prvi četrtini. Nekaj več uspešnih metov iz igre so imeli študentje s FS  in na polčas odšli s prednostjo 3 točk. Tudi v nadaljevanju sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, proti koncu tretjega dela igre pa so si »strojniki« zagotovili dvomstno prednost. Na koncu se je izkazalo, da je bilo to dovolj za mirno končnico tekme v korist študentov s FS. Čestitke obema ekipama za prikazano igro na tekmi.

Lestvica v skupini C (moški): Fakulteta za strojništvo 6, Fakulteta za družbene vede 5, Fakulteta za matematiko in fiziko 4, Fakulteta za upravo 3.

Skupina D (moški) – 08.01.2024:

Medicinska fakulteta – FAKULTETA ZA FARMACIJO 44:49
MF: Teršek 15, Verbič in Perovšek 9, Brvar 5, Ziško in Einspieler 3
FFA: Horvat in Rotman 17, Mrcina 7, Garb 5, Peterka 3.

Še ena zanimiva tekma, ki je bila zelo podobna predhodnemu derbiju. Ekipi sta borbeno igrali od samega začetka in se tudi izmenjavali v vodstvu, tako da smo imeli izenačen prvi polčas pri 25-ih točkah. V drugem delu igre je »farmacevtom« uspelo zadeti več lahkih košev, s katerimi so naredili odločilno razliko za končno zmago. Čestitke obema ekipama za zanimivo košarkarsko predstavo.

Filozofska fakulteta – EKONOMSKA FAKULTETA 30:86
FF: Ferluga 18, Vidušin 4, Siega in Kovač 3, Simić 2
EF: Rožanc 24, Križan 17, Pavliha 13, Potočnik 11, Šujica 8, Obreza 6, Bohdan 4, Trifunović 3.

Na zadnji tekmi večera smo lahko gledali šov »ekonomistov«, ki so prišli na tekmo odločeni, da pokažejo ves svoj talent katerega premorejo. To so storili ob podpori svojih navijačev, ki so ustvarili prijetno vzdušje na tribuni. Zmagovalec je bil tako rekoč znan že po prvi četrtini tekme, ki se je končala z visokim vodstvom »ekonomistov«. Nadaljevanje je postreglo v popolni premoči študentov z EF, ki so kljub borbenosti s strani »filozofov« zabeležili visoko zmago.

Lestvica v skupini D (moški): Ekonomska fakulteta 6, Fakulteta za farmacijo 5, Medicinska fakulteta 4, Filozofska fakulteta 3.