Jurica Golemac po 6. evropskem porazu Olimpije: “V tekmo smo vstopili katastrofalno!”

Rubrika: Eurocup

V sredo so košarkarji Cedevite Olimpije v šestem kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa gostovali pri 7Bet-Lietkabelisu in doživeli šesti zaporedni poraz v Evropskem pokalu. Ob koncu obračuna v Cido Areni je bilo 104:98 za domačine.

Cedevita Olimpija je v 7DAYS EuroCupu doživela šesti zaporedni poraz. Ljubljanski košarkarji so v sredo gostovali pri 7Bet-Lietkabelisu v Litvi, domačini pa so bili po 40 minutah obračuna v Cido Areni boljši z rezultatom 104:98. Pred Ljubljančani je zdaj gostovanje v Zagrebu, kjer se bodo v soboto ob 17.00 na dvoboju devetega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA pomerili s Cibono.

Ljubljanski košarkarji so v uvodnih minutah tekme naleteli na izredno razpoložene tekmece, ki so že v prvem polčasu dosegli kar 60 točk in si priigrali naskok 16 točk, saj so jih Zmaji v tem obdobju zmogli 44. V zadnji četrtini se je slovenskim prvakom večkrat uspelo približati na manj kot deset točk zaostanka, in to po tem, ko so domačini v tretji četrtini vodili že z 20 točkami razlike. V samem zaključku srečanja so se Ljubljančani svojim tekmecem povsem približali, a so domačini našli odgovore na vse poskuse Zmajev in zmaga je tako ostala doma.

Najbolj strelsko učinkovit je bil v ljubljanski zasedbi tokrat Amar Alibegović, dosegel je 19 točk. Sledila sta Yogi Ferrell in Karlo Matković s po 17, nato pa še Alen Omić in Zoran Dragić, ki se je po poškodbi, ki jo je staknil na evropskem prvenstvu, vrnil na parket. Oba sta jih v skupno bero prispevala po 11.

Po dvoboju v Zagrebu bo sledila vrnitev na stoženski parket, v svojem domicilu pa bodo Zmaji med 6. in 14. decembrom odigrali obračune z ratiopharmom Ulmom, Partizanom in Germani Brescio. Vstopnice za ogled vseh treh tekem si vsi košarkarski navdušenci že lahko zagotovijo na vstopnice.olimpija.com, vse tri tekme pa si lahko ogledate tudi z nakupom posebnega Miklavževega paketa vstopnic.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke Lietkabelisu za zmago. V tekmo smo vstopili katastrofalno, zelo mehko in neorganizirano, predvsem v igri v obrambi. Razmišljali smo zgolj o napadu, ki je deloval, a ko v prvem polčasu prejmeš 60 točk, to pomeni, da na parketu nisi pustil vse, kar si moral. Po odmoru smo nato našli igralce, ki so se bili pripravljeni boriti in igrati močneje, a je žal zmanjkalo časa za preobrat.”

Amar Alibegović, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V prvem polčasu smo našim tekmecem dopustili preveč stvari in oni so si tako priigrali prednost. V tem delu igre smo jim pustili preveč lahkih in odprtih metov in zato so nato v drugem polčasu zadevali tudi težje mete. Skušali smo se vrniti v igro, borili smo se vse do konca, a na koncu so bile za nas usodne napake iz prvega polčasa.”

7DAYS EUROCUP, SKUPINA A

REDNI DEL, 6. KOLO

Cido Arena (Panevezys, Litva), sreda, 30. november:
7BET-LIETKABELIS PANEVEZYS – CEDEVITA OLIMPIJA 104:98 (34:27, 26:17, 22:25, 22:29)