Jordan ob debiju do dvojnega dvojčka, Knicksi znova poraženi

Zdaj že nekdanji člani Dallasa DeAndre Jordan, Dennis Smith Jr. in Wesley Matthews so doživeli svoj debi v dresu New York Knicksov. Tekma v Madison Square Gardnu se ni končala po želji domačih, od omenjenega tria pa se je z 12 točkami in 12 skoki najbolj izkazal Jordan. Boston boljši od Oklahome.

Trener Kratkohlačnikov David Fizdale tudi ob debiju novincev ni dočakal nove zmage. 11. v letošnji sezoni Newyorčani lovijo že od 8. januarja, ko se je začel niz porazov, ki sedaj traja že 13 tekem. Tokrat so bili od Knicksov boljši košarkarji Memphisa, ki v letošnji sezoni prav tako ne prepričajo.

Pri domačinih je DeAndre Jordan v 29 minutah zbral 12 točk (3/4 iz igre) in 12 skokov, Dennis Smith v 25 minutah 8 točk (3/9 iz igre) in 6 podaj, Wesley Matthews pa se je ob 28 minutah ustavil pri 5 točkah (2/8 iz igre).

Derbi večera je pripadel košarkarjem Bostona, ki so na domačem terenu prekinili niz 7 zaporednih zmag. Kelti so v odlični formi, saj so na zadnjih 10 obračunih izgubili le proti Golden Stateu. S 30 točkami in 11 podajami se je izkazal Kyrie Irving, na drugi strani pa sta znova blestela Paul George in Russell Westbrook, ki sta skupaj zbrala 59 točk, 20 podaj in 16 skokov.

Liga NBA, 4.2.
New York Knicks – Memphis Grizzlies 84:96 (22:19, 19:23, 21:32, 22:22)
(Knox 17, Hezonja 14 in 8 skokov; Conley 25, 8 skokov in 7 podaj, Gasol 24, 9 skokov in 5 podaj)

Boston Celtics – Oklahoma City Thuder 134:129 (31:29, 35:29, 33:35, 35:36)
(Irving 30 in 11 podaj, Morris Marc. 19 in 7 skokov; George 37, Westbrook 22, 16 podaj in 12 skokov)

Toronto Raptors – Los Angeles Clippers 121:103 (23:23, 42:28, 32:29, 24:23)
(Leonard 18 in 5 skokov, Ibaka 16 in 12 skokov; Gilgeous-Alexander S. 19 in 5 skokov)

5.2.
Detroit Pistons – Denver Nuggets (1.00)
Washington Wizards – Atlanta Hawks (1.00)
Brooklyn Nets – Milwaukee Bucks (1.30)
New Orleans Pelicans – Indiana Pacers (2.00)
Phoenix Suns – Houston Rockets (3.00)
Sacramento Kings – Sana Antonio Spurs (4.00)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dalas Mavericks) – proti Charlotte Hornets, 7.2., 2.30.

V prispevek dodajamo še videoposnetek z najlepšimi in najboljšimi potezami Luke Dončića v mesecu januarju in videoposnetek s Clevelanda, kjer se je na tekmi med Cavaliersi in Mavericski zbralo ogromno slovenski navijačev in privržencev Dončića.