Janina zlata, Krki srebro, bron v Celje

Pred finalnim obračunom Pokala članic so zadnji tekmi sezone v pokalnem tekmovanju odigrale tudi košarkarice do 13 let. Letošnja sezona Mini pokala deklet je bila sedma po vrsti, v tekmovanju pa je sodelovalo 28 ekip. Prvega naslova prvakinj so se po zmagi nad Krko veselile košarkarice Janine, bron pa je pripadel igralkam Cinkarne Celje, ki so bile bolje od vrstnic iz Vipave.

V najboljšo peterko Mini pokala deklet so bili izbrane Maja Uranker (Cinkarna Celje), Neja Klančnik (Vipava), Tara Jazbec (Krka) ter Tjaša Turnšek in Zara Blažun (obe Janina). Nagrado za najbolj borbeno igralko je prejela košarkarica Krke Ira Trontelj.

Zaključni turnir mini pokala deklet:

finale, 8.3.
Krka – JANINA 37:67 (29:57, 24:28, 11:15)
Trontelj 9, Jazbec 8; Jerkovič 17, Turnšek in Žumer po 11.

Obračun za naslov prvakinj Mini pokala deklet med Krko in Janino je bil odličen zaključek letošnje pokalne sezone. Dekleta so namreč na obeh straneh prikazala veliko lepih potez. Po uvodnem tipanju moči so si manjšo prednost priigrale košarkarice iz Rogaške Slatine, a jim Novomeščanke nikakor niso dovolile, da bi se preveč odlepile. Igralke Janine so v prvem polčasu največ vodile za osem točk (19:11), v večjem delu pa za štiri točke, prav s takšno razliko pa so se odpravile tudi na glavni odmor (28:24). Po vrnitvi na parket so varovanke Željka Jotića zaigrale še bolj agresivno v obrambi, tekmicam ukradle veliko žog in z lahkimi koši višale razliko. Z delnim izidom 11:0 so povedle z 39:24 in košarkaricam Krke v nadaljevanju kljub veliki želji in borbi ni uspelo pripraviti preobrata. Igralke Janine so bile tokrat premočne in se z zmago 67:37 povsem zasluženo veselile svojega prvega naslova v Pokalu mini deklet.

Izjavi po tekmi:
Uroš Jazbec, trener Krke
”Čestitam puncam za korektno tekmo. Prvi polčas smo odigrali odlično, nato pa v drugem žal malo padli. Ta finale je za nas nagrada za dobro sezono, v kateri smo presegli cilje. Pred začetkom si niti v sanjah nismo predstavljali, da bomo zaigrali v finalu. A so dekleta odlično trenirala, se borila in povsem zasluženo zaigrala v finalu. Janini čestitam za odlično igro in zasluženo zmago.”

Željko Jotić, trener Janine
”Čestitke dekletom za novo zmago in osvojeni pokalni naslov. Vesel sem, da smo nadgradili lanski uspeh iz državnega prvenstva. Še enkrat smo pokazali, da sodimo v sam vrh pionirske ženske košarke v Sloveniji. Velika hvala vsem v klubu ter tudi staršem igralk za vso podporo. Ta zmaga je tudi njihova.”

tekma za 3. mesto, 8.3.
Vipava – CINKARNA CELJE RUMENE 28:66 (12:57, 7:36, 6:27)
Klančnik 8; Uranker 22 (7 skokov in 6 podaj), Ocvirk 11.

Tako ene kot druge so se odločno podale v tekmo za tretje mesto. Na parketu pa je precej bolje uspevalo Celjankam, ki so hitro povedle in si že po prvi četrtini priigrale visoko vodstvo 27:6. V drugih osmih minutah so Vipavke skušale zaostanek znižati, a so tudi v tem delu mlade igralke Cinkarne Celje nadzirale potek igre in rezultat. Ob polčasu so vodile 36:7 in že bile blizu končne zmage. V nadaljevanju se razmerje moči na parketu ni bistveno spremilo. Tudi košarkarice Vipave pa so v zadnji četrtini prikazale nekaj lepih potez in dokazale, da so se zasluženo uvrstile na zaključni turnir pokalnega tekmovanja. Bronastih kolajn so se Celjanke veselile s končno zmago 66:28.

Matjaž Mlakar, trener Vipave
”Celjankam čestitam za zasluženo zmago. Mi smo bili danes že od samega začetka preveč prestrašeni in nam igra nikakor ni stekla. Šele v zadnji četrtini smo pokazali, da smo si zaslužili nastop na zaključnem turnirju. Za naprej pričakujem, da se nam to ne bo dogajalo in bodo dekleta pridobila na samozavesti.”

Domen Drobne, trener Cinkarne Celje
”Najprej iskrene čestitke vsem ekipam za uvrstitev na zaključni turnir. Ta turnir je dokaz dobrega dela skozi sezono. Igralke si za prikazano in osvojeno tretje mesto zaslužijo vse čestitke.”