Jan Dornik spet opozoril nase, Sežanci zadeli z nakupom Američana

Rubrika: NCAA

Mesarija Prunk je na prvi tekmi 18. kola zanesljivo ugnala Konjice, LTH boljši na obračunu gorenjskih moštev. V soboto so Podčetrtčani zabeležili 17. zmago v tej sezoni, Celje je bilo boljše od Medvod, Plama Pur je ugnala Ljubljano, Parklji pa so bili boljši od ekipe Grosupljega. MVP 18. kola 2. SKL je postal Jan Dornik (LTH Castings), ki je na tekmi proti Triglavu v statistiko vpisal 26 točk, 6 skokov, 3 asistence in 3 pridobljene žoge – indeks 29.

2. Skl, 18. krog, 27.1.

TERME OLIMIA PODČETRTEK – Portorož 70:55 (18:14, 16:8, 18:17, 18:16)
Karavdič 22 (12 skokov), Tabak (5 skokov, 5 asistenc, 7 prid. žog) in Radanovič (6 skokov) po 13; Katonar 11 (5 skokov), Pačarić 8 (5 skokov), Baldassi 7.

Na dvoboju ekip, ki sta v pretekli sezoni nastopili v Ligi Nova KBM, je do 17. zmage v sezoni prišlo moštvo iz Podčetrtka, ki si je že zagotovila boj za 1. SKL. Portorož je izgubil enajstič v tej sezoni, na lestvici pa so se izenačili s Triglavom in ekipo Grosupljega.

Portorož je vodil zgolj na začetku tekme, nato pa je vodilno moštvo vzelo stvari v svoje roke. Že do polčasa je bila prednost dvomestna. V tretjem delu so se Primorci približali na sedem točk zaostanka, Podčetrtčani pa niso pustili presenečenja, povedli za 24 in tekmo mirno pripeljali do zmage.

Košarkarji Term Olimia niso bili pretirano razpoloženi pri metu za tri točke (3/22), zbrali pa so kar 10 blokad (Karavdić in Tabak po 4). Šestnajsto zapored zmago v 2. SKL pa so si varovanci Tihomirja Tabaka priigrali z natančnim metom za dve točki (60%).

Najboljši strelec tekme je bil Sedin Karavdić z 22 točkami, 12 skoki in 4 blokadami, z raznovrstno igro pa se je izkazal tudi 17-letni Partik Tabak, ki je dosegel 13 točk, pobral pet skokov, podelil pet asistenc, pridobil sedem žog in blokiral štiri mete. Pri gostih je Alen Katonar (11) edini presegel mejo desetih točk.

V 19. kolu bo na sporedu derbi vodilnih moštev (Mesarija Prunk : Terme Olimia), Portorož pa 3. februarja gosti Grosuplje.
CELJE – Brinox Medvode 82:72 (26:10, 17:21, 19:24, 20:17)
Perger 22, Ejup 13 (5 asistenc), Zolotić (9 skokov) in Grušovnik (8 skokov) po 11; Bunčič 20 (8 asistenc), Snoj 9 (6 skokov), Jesih, Purič (6 skokov) in Ribnikar (5 skokov) po 8.

Celje po zmagi proti Medvodam drži korak s Parklji in ostaja v igri za nastop v ligi za napredovanje v 1. SKL. Varovanci Robija Ribežla so zmagali četrtič zapored, Medvode pa so po 13. porazu v tej sezoni prikovane na 10. mesto.

Celjani so si že v prvi četrtini priigrali 16 točk naskoka, vendar to ni prineslo mirnega nadaljevanja fantov iz Knežjega mesta. Sredi drugega dela so se košarkarji Medvod približali zgolj na tri točke zaostanka. Podoben povratek jim je uspel tudi v tretji četrtini, ko so se pri rezultatu 50:49 približali zgolj na točko zaostanka.

Košarkarji Celja, ki so vodili celotno srečanje, so imeli v zadnjih desetih minutah več moči in tako zabeležili še enajsto zmago v tej sezoni. Ključni mož ob uspehu Štajercev je bil Matic Perger, ki je dosegel 22 točk, zadel je deset od enajstih metov za dve točki. Pri gostih je Dejan Bunčič dosegel 20 točk in podelil osem asistenc.

Medvode v naslednjem kolu čaka sila pomemben obračun proti Triglavu. Tudi pred Celjem je izjemno pomembna tekma, saj se 3. februarja odpravljajo na gostovanje k Parkljem.

PLAMA PUR – Ljubljana 75:72 (19:20, 16:13, 15:25, 25:14)
Srebovt 21 (5 skokov, 5 asistenc), Zalar 17 (10 asistenc), Hreščak (8 skokov) in Miličevič (7 skokov, 8 asistenc) po 16; Kodrič 20 (6 skokov), Stemberger 19 (6 skokov), Sovre Nemanič 14 (6 skokov, 5 asistenc).

Plama Pur je z zmago proti zadnjeuvrščeni Ljubljani prekinila niz dveh porazov in skočila v zgornji del razpredelnice 2. SKL. Ljubljančani v letu 2018 še ne poznajo zmage, izgubili so petič zapored, od sredine lestvice pa so oddaljeni že za tri zmage.

Srečanje v Ilirski Bistrici je bilo polno preobratov, ekipi sta se dvanajstkrat izmenjali v vodstvu, rezultat je bil desetkrat poravnan. Domačini so do najvišje prednosti prišli že v uvodni četrtini (19:11), nato pa je sledil delni rezultat 9:0, ki je Ljubljani zagotovil vodstvo po prvih desetih minutah.

Tretji del tekme je bil povsem v znamenju gostov, ki so vodili tudi z desetimi točkami naskoka. V 33. minuti je Anže Srebovt poravnal izid na 62, v naslednjem napadu pa Bistričane popeljal v vodstvo. V končnici je glavno vlogo odigral Srebovt, ki je v zadnjem delu tekme dosegel 12 točk. Zadnji napad na tekmi je s trojko zaključil Jaka Stemberger, ker meta ni zadel, so se zmage veselili košarkarji Plame Pur.

Najboljši strelec tekme je bil Anže Srebovt, ki je dosegel 21 točk, pri gostih je Miha Kodrič tekmo zaključil z 20 točkami.

Plama Pur prihodnjo soboto gosti LTH Castings, Ljubljana pa pričakuje ekipo Konjic.

Grosuplje – PARKLJI 58:64 (13:19, 9:10, 13:13, 23:22)
Vinazza 18 (5 skokov), Marinč 12, Petejan 9; Korošec 18 (7 skokov), Mlakar 15 (8 skokov), Zagorac 14 (9 skokov).

Osemnajsto kolo 2. SKL sta sklenili ekipi Grosupljega in Parkljev. Ljubljančani so vodili večino srečanja in zabeležili enajsto zmago v tej sezoni. Košarkarji Grosupljega so prekini niz dveh zmag z izkupičkom 7:11 pa padli na sedmo mesto.

Čeprav so varovanci Nejca Kobala večino srečanja vodili, je bila tekma vse prej kot dolgočasna. V prvem polčasu so gostje vodili največ z osmimi točkami prednosti, do najvišje prednosti (13) pa so prišli v 33. minuti. Dolenjci so z delnim izidom 19:5 povedli s 56:55. V končnici so več zbranosti prikazali Parklji in zabeležili enajsto zmage v tej sezoni.

Ključno vlogo pri zmagi Parkljev do odigrali Aljaž Korošec (18 točk, 7 skokov), Dejan Mlakar (15 točk, 8 skokov) ter izkušeni Željko Zagorac (14 točk, 9 skokov). Pri domačih je 18 točk dosegel Anže Vinazza.

Grosuplje v naslednjem kolu gostuje pri Portorožu, Parklje pa čaka derbi proti Celju.

26.1.
Konjice – MESARIJA PRUNK SEŽANA 58:79 (8:21, 19:24, 18:19, 13:15)
Sevšek 17 (7 skokov), Novak 16 (5 skokov), Paradižnik 8; Duncan 18, Grum 17, Sirnik 11 (6 skokov).

Košarkarji Mesarije Prunk so se z zmago na gostovanju v Slovenski Konjicah povsem približali nastopu v ligi za napredovanje/obstanek v 1. SKL, katera bo sestavljena iz prvi štirih moštev 2. SKL ter zadnjih dveh ekip Lige Nova KBM. Konjičani so s štirinajstim porazom v sezoni na pragu vstopa v ligo za obstanek v 2. SKL.

Sežanski košarkarji so si že v prvih desetih minutah priigrali zalogo 13 točk, do polčasa pa so jo povečali še za pet. Konjičani, ki so vodili le pri rezultatu 2:0, se tudi v drugem polčasu niso uspeli približati zasedbi Igorja Thalerja. Dvomov o tem, kdo se bo veselil novega para točk, pred začetkom zadnje četrtine ni bilo. V 34. minuti tekme so Kraševci povedli z najvišjo prednostjo na tekme (+28), srečanje pa nato mirno pripeljali do konca. Obračun se je končal z rezultatom 79:58.

Pri Mesariji Prunk, ki se je s to zmago še utrdila na drugem mestu prvenstvene lestvice, je bil strelsko najbolj razpoložen Američan Shaquille Duncan, ki je dosegel 18 točk. Pri domačih je Gašper Sevšek tekmo zaključil s 17 točkami.

Mesarija Prunk bo v torek, 30. januarja, odigrala zaostalo srečanje 16. kola proti Ljubljani, v 19. kolu pa bo na sporedu derbi vodilnih, Sežanci bodo gostili ekipo Term Olimia Podčetrtek. Konjičani bodo v prihodnjem kolu gostovali pri Ljubljani.

LTH CASTINGS – ECE Triglav 102:69 (26:21, 29:18, 22:16, 25:14)
Dornik 26 (6 skokov), Lisica 19, Sočak 17; Zdolšek 20, Jakobčič (5 skokov) in Stavrov po 12.

Gorenjski dvoboj 2. SKL je zanesljivo pripadel ekipi LTH Castings, ki z novo zmago ostaja na tretjem mestu, korak pred Celjem in Parklji. Košarkarje Triglava pa v zadnjih štirih kolih čaka krčevit boj za mesto med osmimi najboljšimi ekipami.

Kranjčani so bili dostojen tekmec zgolj v prvih desetih minutah. V uvodnem delu tekme je bil izjemen Jan Dornik, ki je dosegel kar 15 točk, ob polčasu pa jih je imel na svojem zbiru že 20. Goste je v prvem polčasu v igri držal Anže Zdolšek, ki je do odmora dosegel 14 točk.

Varovanci Jake Hladnika so po 20 minutah tekme vodili s 14 točkami prednosti, v drugem delu pa le še stopnjevali ritem. Pri Kranjčanih se je poznala odsotnost visokega Vravnika, saj so Škofjeločani skok dobili z 42:27. Domači košarkarji so bili boljši nasprotnik vse do konca tekme in zabeležili zmago s 33 točkami naskoka.

Najboljši strelec v dres LTH Castings je bil Jan Dornik s 26 točkami, pri gostih pa jih je Zdolšek na koncu zbral 20. Triglav v 19. kolu gostuje pri Medvodah, LTH Castings pa v Ilirski Bistrici čaka obračun s Plamo Pur.