James v tesni končnici poskrbel za zmago prvakov in uvrstitev v končnico

Aktualni prvaki so se z zmago v prvi tekmi dodatnih kvalifikacij proti Golden State Warriorsom kot sedmi nosilec uvrstili v končnico in se bood v nedeljo pomerili z drugimi nosilci, Phoenix Suns.

V izjemni tekmi, kjer sta obe ekipi prikazali odlično obrambo, Steph Curry pa je za Golden State spet prikazal fenomenalno predstavo, je na koncu odločila trojka LeBron Jamesa ob izenačenju na 100:100 ob izteku napada prvakov. Golden State po minuti odmora in dobrih dveh sekundah do konca ni večmprišel do meta, tako da ga čaka še ena priložnost za uvrstitev v končnico na tekmi proti Memphisu.

Steph Curry je dosegel 37 točk in 7 skokov, LeBron James, ki je imel ob koncu tekme težave z vidom po udarcu Draymonda Greena v obraz, pa trojnega dvojčka, 22 točk, 11 skokov in 10 asistenc.

V prvi tekmi večera je Memphis premagal San Antonio in si tako zagotovil dodatno tekmo za uvrstitev v končnico. Odlično tekmo je odigral Jonas Valančiunas, ki je dosegel 23 točk ter imel prav toliko skokov. Brooks je za Memephis, ki je prvo četrtino dobil za 19 točk, dosegel še točko več, Ja Morant pa 21.

Za San Antonio, ki se je sicer v drugi četrtini vrnil v tekmo, saj je ob polčasu zasotajal le še za 7 točk, sta veterana DeRozan in Rudy Gay dosegla vsak po 20 točk.

Tekma Golden State – Memphis bo že v noči na soboto.