Izvrstna Slovenija navdušuje na Češkem

Rubrika: Košarka na vozičkih

Slovenska reprezentanca v košarki na vozičkih je navdušila na uvodnih dveh tekmah turnirja na Češkem. Z 58:53 je porazila domačine, s 40:37 pa Poljsko! Blesti Danilo Kamenik, ki je na dveh tekmah skupaj dosegel 69 točk. Prve točke v dresu Slovenije je vpisal David Škorjanc, kapetan pa je Robi Bojanec.

Jutri se bo z obema ekipam oslabljena zasedba selektorja Žige Kobaševiča pomerila še enkrat.

Turnir v Brnu, 22.8.
Češka – Slovenija 53:58
 (19:10; 8:15; 11:18; 15:15)
Slovenija: Kamenik 36, Musič 8, Radić 7, Gračner 3, Lokar in Arh po 2, Bojanec, Škorjanc.

Slovenija – Poljska 40:37 (9:6; 8:4; 12:8; 11:18)
Slovenija: Kamenik 23, Radić 5, Škorjanc in Musić po 4, Bojanec in Gračner po 2.

Žiga Kobaševič, selektor Slovenije:
„Prvi dan smo zabeležili dve zmagi, po slabi prvi četrtni smo odlično odigrali tekmo s Češko. Proti Poljski smo kljub ne najboljši igri uspeli tri četrtine nadzirati potek tekme, v zadnjih minutah pa nam je preveč padla koncentracija in smo dovolili, da so se Poljaki z dvema trojkama povsem približali, vendar smo vseeno slavili. Zelo sem vesel predvsem, da so mladi igralci dobili veliko igralnih minut, hkrati pa ne smem pozabiti na izjemno igro Danila Kamenika in na prve točke Davida Škorjanca za izbrano vrsto. Sedaj je pomembno, da se dobro regeneriramo in pripravimo na jutrišnji dan, upam, da bo naša kratka klop zdržala vse napore.“