Izpad prvakov proti Phoenixu, napredoval tudi Denver

Denver in Phoenix sta upravičila vlogo nosilcev v svojih serijah in se uvrstila v konferenčni polfinale, oba z rezultatom 4:2. In če je bila zmaga Denverja, navkljub poškodbi Murryja, še nekoliko pričakovana, je zmaga Phoenixa nad aktualnimi prvaki prvo večje presenečenje letošnje končnice.

Prvič v karieri LeBron Jamesa se je zgodilo, da je izpadel že v prvem krogu končnice, pred tem se je 14 krat, ko je igral v končnici, uvrstil vsaj v drugi krog. Phoenix se je v drugi krog uvrstil prvič po letu 2010.

Potek tekme se je napovedal že po uvodnih minutah, ko je Phoenix hitro povedel, zaradi obnove poškodbe pa je že po petih minutah igrišče zapustil Anthony Davis in se ni več vrnil na parket. Phoenix je prvo četrtino dobil za 17 točk, nato pa praktično do konca nadzoroval tekmo in prvakom ni dopustil, da bi se vrnili v igro.

V prvem polčasu je blestel predvsem Devin Booker, ki je dosegel 33 točk, do konca pa skupaj kar 47. James je na drugi strani dosegel 29 točk.

Tudi Denver si je odločilno zmago zagotovil na gostovanju proti Portlandu, ki enostavno ni našel odgovora na igro Nikole Jokića – dosegel je 36 točk, imel je 8 skokov in 6 asistenc. Michael Porter Jr. je dosegel 26 točk, Čančar ni dobil priložnosti za igro.

Lillard je dosegel 28 točk za domačine, imel je tudi 13 podaj, McCollum je dodal 21 točk.

Portland je sicer dobil obe prvi čertini in odšel na polčas s prednostjo sedmih točk, v tretji se je Denver približal, odločilna pa je bila zadnja četrtina, ki jo je Denver dobil za 14 točk.