Izjemni Sandi Grubelič v Sarajevu nerešljiva uganka za Helios

Ob trideset korektnih minutah je bilo ravno tistih deset malo slabših dovolj za poraz Helios Sunsov proti Sparsom, ki tako ostajajo v boju za napredovanje v 1. ABA Ligo. Domači so v Sarajevu slavili z 79:66.

Brez Fona

Brez Mihe Fona, ter z močno okrnjeno minutažo Jureta Močnika in Đoka Šalića, kakšnih norih presenečenj ni bilo za pričakovati, a so se Sunsi vseeno pokazali v dobri luči. Do 14. minute, ko je Nejc Klavžar zadel za 25:21, je zgledalo še obetavno, potem pa so do polčasa domači dosegli še 21 točk, Domžalčani na drugi strani le 8, tako da je bila domača prednost ob glavnem odmoru že +17 (46:29).

Blaž Mahkovic in Jure Besedić sta na začetku drugega polčasa poskrbela, da so domači navijači vsaj malce zatrepetali, potem ko sta dosegla prvih 9 točk za Sunse. A so Sparsi hitro stvari postavili na svoje mesto ter tudi v režiji slovenskega košarkarja Sandija Grubeliča tik pred koncem tretjega dela igre prišli do najvišje prednosti na tekmi (64:44). S trojko Nikole Gajića in dvema prostima metoma Miroslava Pašajlića so se Domžalčani 4 minute pred koncem približali na -9, 68:59, za kaj več pa ni bilo prave energije. Je bilo pa zato lepo videti (mlado) zaključno peterko trenerja Dejana Jakare, ki je tokrat med mlajše od 20 let razdelil skoraj da polovico vseh igralnih minut. Končalo se je z 79:66 za Sparse, ki s tem ostajajo na 2. mestu na lestvici.

Pri Sparsih sta po 20 točk prispevala Ibrahim Durmo (5 skokov) in “naš” Grubelič, pri Sunsih pa je Pašajlić dosegel 17 točk, Besedić in Mahkovic sta jih dodala 14 oz. 13.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitke Sparsom za zmago. Mislim, da smo danis odigrali kvalitetnih 20 minut, kar pa seveda ni dovolj za zmago na takšnem gostovanju. Sem pa vesel, da smo uspeli razdeliti minute med vse fante in da so mladi izkoristili ponujeno priložnost.”

Domžalčane ta teden čaka še eno gostovanje, v soboto v Ligi Nova KBM za prvaka odhajajo v Koper k Sixt Primorski. Naslednja tekma v Ligi ABA 2, zadnja letošnja, pa bo na sporedu prihodnji torek, ko v Domžalah gostuje Split.