Izjemni Goran Dragić pred polno dvorano štel do 25 (VIDEO)

Moštvo Phoenixa je vzpon svoje forme potrdilo s četrto zaporedno zmago. V Arizoni je padel Dallas (124:115), blestel pa je Goran Dragić, ki je bil s 25 točkami prvi strelec srečanja.

Bledsoe se je izkazal s trojnim dvojčkom, Dragić pa je bil prvi strelec. foto: nba.com/suns

Sonca so do ključne prednosti prišla v drugi, kjer je Dragić dosegel 12 izmed svojih 16 točk v prvem polčasu, ter tretji četrtini. V zadnjo so odšla s prednostjo 15 točk (89:74) in Dallas se na enomestno prednost ni približal vse do konca.

Bledsoe “ukradel” skok Dragiću

Do zanimivega dogodka je prišlo pol minute do konca tekme, ko je Eric Bledsoe, do trojnega dvojčka mu je manjkal zgolj še skok, odločno šel na odbito žogo skupaj z Dragićem, slednjega pa je ob trku močno odneslo izven parketa. “Če povem po pravici, sploh nisem vedel, da potrebuje le še skok. Če bi vedel, bi mu enostavno pustil, da pobere skok,” je po tekmi dejal “Gogi”, ki se je tudi po sami akciji hitro objel s svojim soigralcem.

Dvorana prvič razprodana

Phoenixova dvorana Talking stick resort arena je bila prvič letos nabito polna, saj je tekmo spremljalo dobrih 18 tisoč gledalcev. Za domače je bila to prva zmaga na njenih parketih po treh zaporednih porazih.

PHOENIX SUNS – Dallas Mavericks 124:115
(Dragić 25, 3 skoki in 4 podaje, Green 22, Z. Dragića ni bilo v kadru; Chandler in Nowitzki po 22)

CLEVELAND CAVALIERS – Minnesota Timberwolves 125:104
INDIANA PACERS – New Orleans Pelicans 96:84
ORLANDO MAGIC – Boston Celtics 100:95
Washington Wizards – CHICAGO BULLS 91:99
ATLANTA HAWKS – La Clippers 107:104
BROOKLYN NETS – Denver Nuggets 102:96
Miami Heat – PHILADELPHIA 76ers 87:91