Izjemen zaključek Albe, v polfinalu tudi MoraBanc Andorra

Rubrika: Eurocup

V EuroCupu so znani vsi štirje polfinalisti. V vseruskem obračunu so slavili košarkarji UNICS-a, velik preobrat pa so v zaključku tekme pred domačimi navijači v Berlinu uprizorili tudi košarkarji Albe. Valencia v polfinalu dobila špansko družbo.

Prav vsi trije 3. četrtfinalni obračuni so postregli s pravo dramo. Kot prvi so se Valencii v polfinalu pridružili košarkarji UNICS-a, ki so na 21. domači tekmi v letošnji sezoni zabeležili še 20. zmago in tako izločili lanskoletnega polfinalista, moštvo Lokomotiv Kubana. Ekipi sta v zadnjo minuto vstopili poravnani (62:62), nato pa je domačine s trojko v prednost s 65:62 postavil Kostas Kaimakoglou. Na črti prostih metov so domačini v zadnjih sekundah obdržali mirno roko in prednost zadržali vse do konca.

Alba najboljše prihranila za konec

Blizu presenečenja je bila v Berlinu Unicaja, ki je v Nemčiji dobila že prvo četrtfinalno tekmo. Varovanci Luisa Casemira so 7 minut pred koncem vodili za 8 točk (65:73), nato pa do zaključka tekme prek Daniela Dieza dosegli le še 2 točki. Alba je na drugi strani najboljše prihranila za konec in z delnim izidom 14:2 prišla do velike zmage.

Bodoči evroligaš poražen

V polfinalu se bodo Berlinčani pomerili proti MoraBanc Andorri, ki je v zadnjem četrtfinalnem obračunu kar malce presenetljivo ugnala nekdanjega in bodočega evroligaša iz Lyona. Moštvo LDLC ASVEL-a, je v drugem polčasu večji del lovila Špance, malo več kot minuto pred koncem pa je po dveh zadetih prostih metih Davida Lighytja povedlo z 80:79. Gostje so po košu Ennisa Dylana znova povedli (80:81), prednost je z zadetim prostim metom povišal Andrew Albicy (80:82), trojko za zmago pa je zgrešil Aj Slaughter.