Iz Bourga z izjemno pomembno zmago

Rubrika: Eurocup

Moštvo Cedevite Olimpije je v četrtem kolu drugega dela 7DAYS EuroCupa s 77:64 premagalo  košarkarje JL Bourga. Ljubljančani so se s svojo drugo zmago nad francosko zasedbo učvrstili na drugem mestu skupine G Evropskega pokala.

Ljubljansko moštvo se iz gostovanju v Bourgu vrača z pomembno zmago. Košarkarji Cedevite Olimpije so po izenačenem boju z domačini v prvem polčasu v drugi polovici tekme stopili na plin in se ob zadnjem zvoku sirene veselili zmage s 77:64. Izkupiček moštva iz Stožic v drugem delu 7DAYS EuroCupa znaša tri zmage in en poraz, kar Ljubljančane uvršča na drugo mesto skupine G.

Odlične uvodne minute srečanja so četi Jurice Golemca prinesle zgodnje vodstvo, ki je po polovici prve četrtine znašalo kar 12 točk. V nadaljevanju prvega polčasa se je ritem igre košarkarjev v zeleno-oranžni športni opravi nekoliko upočasnil. Ljubljančani dobrih položajev za mete, ki so si jih pripravili po zaslugi moštvene igre, niso izkoriščali z učinkovitostjo z začetka obračuna in domače moštvo si je v izteku druge četrtine priigralo vodstvo z 41:39.

Zmaji so v drugem polčasu pokazali nov obraz in tekmecem v 20 minutah igre dovolili, da dosežejo zgolj 23 točk. Z zrelo igro v napadu, kjer so izgubili zgolj sedem žog, je slovenska zasedba srečanje pripeljala do mirne končnice. Najvišjo prednost na tekmi so košarkarji iz Stožic dosegli prav v zadnji minuti obračuna, ki so ga nato dobili z rezultatom 77:64.

Jaka Blažič in Rion Brown sta bila s po 15 točkami najboljša strelca svojega moštva. Sledil jima je Kendrick Perry, ki je svojim 14 točkam dodal še pet skokov. Jarrod Jones jih je zbral 11, Edo Murić pa je pristavil 10 točk in šest skokov. Mikael Hopkins jih je vknjižil šest ob petih skokih.

Ljubljansko moštvo bo teden zaključilo s še enim gostovanjem. V soboto se bodo košarkarji iz Zmajevega gnezda na tekmi 18. kola Lige ABA v Podgorici pomerili z zasedbo Budućnosti VOLI. Obračun z začetkom ob 21.00 si boste navijači lahko v neposrednem televizijskem prenosu ogledali na Areni Sport 1.

Rion Brown, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Občutki so dobri. Potrebovali smo to zmago, ki bo pomembna v boju za napredovanje v naslednji del tekmovanja. Kakovostno moštvo JL Bourga je bilo borbeno, a tudi mi smo pokazali veliko srce.”