Srbija in Italija že naprej, Kitajci v težavah

Rubrika: Tuje reprezentance

Na Kitajskem sta se kot prvi oddahnili reprezentanci Italije in Argentine. Naši zahodni sosedje in predstavniki Južne Amerike so na drugi tekmi zabeležili še drugo zmago in si tako kot prvi zagotovili mesto v osmini finala. Jima bo sledila Srbija?

Tako kot Srbija tudi Italija ni imela prav nobenih težav z Angolci. Četa Mea Sacchettija si je že v prvem polčasu priigrala prednost 23 točk (44:21) in si tako mesto v osmini finala zagotovila že po vsega 60 minutah igre.

Priključek po tesnem porazu proti Rusiji, je v skupini B lovila Nigerija, ki je bila v prvem polčasu še enakovreden tekmec Argentini. Reprezentanci sta šli na odmor poravnani (43:43), Argentinci pa so nato zmagovalca odločili še pred samim zaključkom dvoboja. S 23 točkami in 10 skoki se je izkazal izkušeni 39-letni Luis Scola.

Po Italiji in Argentini še Srbi, Poljaki, Španci in Rusi

V večernem terminu, če upoštevamo uro na Kitajskem, so domačini znova lahko stiskali pesti za svoje ljubljence. Ti so proti Poljski pričeli odlično, kasneje pa se znašli v težavah. Pri Poljakih sta blestela Mateusz Ponitka in A.J. Slaughter, ki sta s prostima metoma izsilila podaljšek, tam pa s soigralci prišla do pomembne zmage.

Zmaga nad gostitelji je Poljake že popeljala v osmino finala, tam pa so že ob Italiji in Argentini že tudi Srbi, Španci in Rusi. Brez kakršnihkoli možnosti za napredovanje so tako že pred zadnjim obračunom ostali Nigerija, Južna Koreja, Angola in Filipini.