Indiana v končnici tekme izpustila zmago iz rok. Boston vodi z 2:0.

S sinočnjimi tekmami so sedaj vsi dvoboji prve runde končnice lige NBA videli dve tekmi. V prvih štirih primerih sta si ekipi razdelili zmagi, v preostalih štirih pa so ekipe obranile prednost domačega igrišča, med njimi so tudi Milwaukee Bucks, Boston Celtics in Houston Rockets, ki so slavili sinoči.

Rocketsi in Bucksi tako rekoč sploh še niso pokazali česa so res zmožni – tako Jazz kot Pistonsi se zaenkrat skrajno neuspešno upirajo. Milwaukeejev kandidat za najkoristnejšega igralca rednega dela sezone Giannis Antetokounmpo (26 in 12 skokov) je v drugi tekmi serije igral zgolj pol ure, njegova ekipa pa je slavila z razliko 21-ih točk, glavni konkurent iz Houstona za naziv MVP-ja James Harden (32, 13 skokov in 10 asistenc) je igral tri minute več, razlika v korist njegovega moštva pa je bila le točko manj.

Toliko bolj napeto je bilo v Bostonu, kjer so Indiana Pacers še minuto pred koncem tekme, po trojki Bojana Bogdanovića, vodili z 91:89, zadnjih 10 točk na tekmi pa je bilo v korist Bostona. Zadnjo priložnost za izenačenje so Pacersi dobesedno vrgli stran.

Igralec tekme v zelenem je bil Kyrie Irving s 37 točkami, ki je bil tudi ključni mož v delnem izidu 14:0 v korist domačinov ob začetku zadnje četrtine. Prvi strelec gostov je bil Bogdanović s 23 točkami.