Iliriji zlato, Manca Vrečer MVP, podeljevala tudi Katja Temnik

V Slovenskih Konjicah je na zaključnem turnirju za dekleta U17 potekal pravi praznik ženske košarke. Ob odličnem vzdušju so ekipe prikazale atraktivno in moštveno košarko, na koncu pa so se prvega mesta zasluženo veselile košarkarice Akson Ilirije A. Cinkarna Celje je osvojila drugo mesto, na tekmi za tretje mesto pa so gostiteljice turnirja premagale Triglav.

Nagrade najboljšim je podeljevala tudi nekdanja izvrstna reprezentantka Katja Temnik!

Zaključni turnir deklet U17:

finale, 19.5.
Cinkarna Celje – AKSON ILIRIJA A 53:69 (18:16, 10:16, 14:18, 11:19)
Razboršek 13 (6 skokov), Ostojić (10 skokov in 5 podaj) ter Jelenc (11 skokov in 5 blokad) 12; Pulevič 16, Vrečer 14 (6 skokov, 6 podaj, 7 pridobljenih žog), Mićunović 13;

Kot je bilo za pričakovati, smo v uvodnih minutah tekme za prvo mesto spremljali zelo izenačen boj. Po prvi četrtini so Ilirijanke vodile za dve točki, na začetku druge četrtine so z delnim izidom 7:0 pobegnile na +7 nato pa pet minut niso uspele doseči koša. Celjanke so izkoristile strelski mrk Ilirije, izničile zaostanek in tri minute pred koncem prvega polčasa povedle za točko, 26:25. Ljubljančanke so nato le uspele zadeti in po nekaj uspešnih metih za tri točke na odmor odšle z razliko štirih točk, 28:32.

V prvih petih minutah tretje četrtine so Celjanke z agresivno obrambo prišle do vodstva 34:32, nato pa so Ilirijanke prevzele pobudo na igrišču in na krilih Ane Vite Mićunović ter Mance Vrečer povedle za 10 točk. V zadnjem delu tekme so Ljubljančanke s potrpežljivo igro v napadu prihajale do izdelanih metov in svojo prednost do konca tekme le še poviševale.

Tara Pulević je za zmago Ilirije prispevala največ točk (16), ključni pa sta bili tudi Ana Vita Mićunović s 13 točkami in Manca Vrečer, ki je na koncu osvojila tudi naslov najkoristnejše igralke (MVP). V statistiko je vpisala 14 točk, 6 skokov, 6 podaj in kar 7 pridobljenih žog. Pri Cinkarni Celje je Pia Razboršek dosegla 13 točk, dvojnega dvojčka sta v statistiko vpisali Marta Ostojić (12 točk in 10 skokov) ter Mojca Jelenc (12 točk in 11 skokov).

(Akson Ilirija A – 1. mesto)

(ŽKK Cinkarna Celje – 2. mesto)

tekma za 3. mesto, 19.5.
KONJICE
– Triglav 67:60 (10:16, 19:17, 16:19, 22:8)
Tajhar 21 (9 skokov in 6 podaj), Šporar Tia 17, Šporar Tori 10 (7 skokov); Štirn 19, Perez 14 (23 skokov), Manojlović in Jenko 7

Košarkarice obeh ekip so ob odličnem vzdušju Konjiške publike prikazale izjemno atraktivno in borbeno košarko. Kljub boljšemu začetku gostujočih igralk, ki so po treh četrtinah igre vodile za sedem točk (45:52), so domačinke na začetku zadnjega dela ujele priključek in štiri minute pred koncem povedle za pet točk. Konjičanke so četrto četrtino dobile kar za 14 točk, Tia Šporar in Tia Tajhar sta pridno polnili koš Triglava, medtem ko se je gostjam povsem ustavil met z razdalje. Minuto pred koncem je Tia Tajhar, s svojo 21 točko, povišala prednost na sedem točk, kar pa je bilo več kot dovolj za zasluženo zmago domačink.

Tia Tajhar je na koncu v statistiko vpisala 21 točk, 9 skokov in 6 podaj, strelsko učinkovita je bila tudi Tia Šporar s 17 točkami. Pri Triglavu je Zoja Štirn dosegla 19 točk, Yeisy Alexandra Perez je 14 točkam dodala kar 23 skokov.

(ŽKK Konjice – 3. mesto)

(ŽKK Triglav – 4. mesto)

NAJKORISTNEJŠA IGRALKA ZAKLJUČNEGA TURNIRJA (MVP): Manca Vrečer (Akson Ilirija A)