Igokea deklasirala Zvezdo in pokvarila Radonjićev debi

„Čestitke Igokei za zasluženo zmago in odlično igro. Od prvega trenutka so igrali solidno, natančno, dobro tekli, dobro skakali, naša obramba se ni odzvala na kakovost, ki jo je Igokea pokazala v prvem polčasu. Prejeli smo 50 točk in tekma je bila rešena,“ je novi stari trener Crvene zvezde Dejan Radonjić dejal po polomu Zvezde v Laktaših, kjer so jih domačini v 12. krogu Lige ABA porazili s 85:65, vodili pa so že za 31!

Liga ABA, 12. krog, 27.12.
IGOKEA – Crvena zvezda 85:65

Domačini so prevladovali celo tekmo, 25:16 je bilo po prvi četrtini, 50:28 ob polčasu. Clemmons je dosegel 13 točk, 10 ali več točk so dodali Atić (10), Talić (11) in Carmichael (14). Marko Jošilo, domači kapetan, pa je bil košarkar, s katerim je Igokea z njim na parketu naredila kar +25 točk razlike. Igokea je dosegla 10 trojk iz 26 metov, Zvezda šest iz 28 poizkusov.

Igokea je prišla do 9. zmage, ob tem ima še dva poraza. Identični izkupiček pa premore tudi Crvena zvezda, ki jo v sredo že čaka evroligaška tekma s Panathinaikosom.

Sodil je tudi slovenski dvojec Matej Boltauzer&Mario Majkić.