Hrvaška v zadnji četrtini boljša od Slovenije

Rubrika: Košarka na vozičkih

Naši košarkarji se bodo jutri z Grčijo (tekma se začne ob 11.30) borili za končno 7. mesto na evropskem prvenstvu, kjer se meri 12 ekipi, združenih iz skupin B in C. Naši košarkarji so danes doživeli 3. poraz, v boju za mesta od 5. do 8. jih je porazila Hrvaška (45:53).

EP v košarki na vozičkih, za mesta od 5. do 8., 20.6.
Slovenija – HRVAŠKA 45:53 (9:14, 18:9, 12:17, 6:13)
Slovenija: Koduzović 18 (2 sk, 2 as), Slapničar 21 (10 sk, 3 as), Kamenik (2 sk), Bojanec 2, Škorjanc (2 sk), Gračner, Musić 2, Gračnar 2, Lokar, Radič (3 sk), Povše

Po slabšem uvodu v tekmo (9:14 za Hrvaško po prvi četrtini) je Slovenija dobila 2. četrtino z 18:9, polčas pa z rezultatom 27:23. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli sosedje točko naskoka (39:40).

Strelski post, Slovenija je prvi dve točki dosegla šele v 6. minuti zadnje četrtine, je Hrvaška dobro izkoristila. Sosedje so naredili serijo 0:9, pobegnili na 41:49, Slovenija pa je v nadaljevanju le omilila poraz za končnih 45:53. Milan Slapničar je dosegel 21 točk (10 skokov, 3 podaje), Haris Koduzović jih je dodal 18 (2 skoka, 2 podaji).

„Tokrat smo odigrali boljši prvi polčas, v drugem pa padli. Omejili smo najboljšega posameznika Demirovića, vendar smo bili spet premalo razpoloženi v napadu,“ je po koncu tekme razmišljal selektor Žiga Kobaševič.