Hrastnik in Brinox Medvode še naprej presenečata in mešata štrene ekipam v boju za končnico. Hrastničani so tokrat z vnovič izjemnim Gašperjem Ovnikom ugnali celo (bivše) vodilne Podčetrtčane, Medvodčani pa so predvsem po zaslugi dvojca Mišič-Bunčič ugnali Parklje. Derbi v Kranju je pripadel Sežancem.

Hrastnik je presenetil še Termalce in poskrbel za menjavo na vrhu. (Foto: Facebook/Košarkarski klub Hrastnik)
Hrastnik je presenetil še Termalce in poskrbel za menjavo na vrhu. (Foto: Facebook/Košarkarski klub KK Hrastnik)

2. SKL, 16. kolo, 2.2.2019
Parklji – Brinox Medvode 68:76 (13:23, 22:19, 16:19, 17:15)
(Urbas 17, Lučen 16 in 9 skokov; Mišič 25 in 5 skokov, Bunčič 17 in 6 podaj)

Medvodčani so brez dvoma eno od največjih presenečenj dosedanjega dela 2. SKL. Še drugič v letošnji sezoni so ugnali Parklje in prišli že do 9. zmage v sezoni, s katero so se prebili na 5. mesto. Znova sta veliko vlogo pri zmagi odigrala Jure Mišič in Dejan Bunčič, ki sta skupaj zbrala 42 točk, 9 podaj in 7 skokov. Prav po košu Mišiča so gostje v 32. minuti povedli že za 16 točk (51:67) in zmagovalec je bil odločen.

LTH Castings – Troti 87:69 (26:18, 22:24, 20:12, 19:15)
(Jeršin 18 in 7 podaj, Vravnik 16 in 12 skokov; Ristič 14, Janc 11)

Po treh zaporednih porazih na gostovanju v Sežani, Podčetrtku in Medvodah, so se na zmagovalne tirnice vrnili Škofjeločani, ki so v borbi za trenutno 8. mesto ugnali Trote. Novomeščani so prejeli tri tehnične napake, zaradi katerih so bili kaznovani s kaznijo 240 evrov. Pri domačih je do 6. dvojnega dvojčka v sezoni prišel Matija Vravnik, 4 trojke pa je zadel izkušeni Boris Jeršin.

Hrastnik – Terme Olimia Podčetrtek 80:74 (17:17, 28:24, 14:15, 21:18)
(Ovnik 20, 9 skokov in 6 podaj, Tušek 18; Milašinović 22, 5 skokov in 5 podaj, Cerkovnik 15 in 12 skokov)

Največje presenečenje kola je uspelo pripraviti Hrastničanom, ki so na domačem terenu ugnali Podčetrtčane. Slednji so v Hrastniku nastopili brez Jureta Štruca, svojega dne pa ni imel Nejc Strnad, ki je iz igre metal 1/7, izgubil pa tudi 5 žog. Tekmo so bolje pričeli gostje, ki so večji del prve četrtine bili v prednosti, domači pa so v drugi četrtini že prevzeli pobudo in na odmor odšli s prednostjo 4 točk. V tretji četrtini so gostje pri rezultatu 54:54 še ujeli Hrastničane, v zadnjem delu tekme pa bili pri lovljenju domačih neuspešni. Varovanci Blaža Berganta so zdržali vse nalete in prišli do največje zmage v sezoni.

Plama pur – Celje 96:98 (25:28, 24:23, 27:26, 20:21)
(Sajevic 28 in 5 podaj, Hreščak 23 in 8 skokov; Rizman 24 (8 skokov) in Grušovnik (9 skokov) po 24)

Prava drama se je odvijala v Ilirski Bistrici, kjer pa so domačini klonili še tretjič zapored. Celjani so na drugi strani potrdili dobro formo in ob povratku Saliha Nuhanovića prišli do tretje zaporedne zmage. Pod do le-te še zdaleč ni bila lahka. Mrežico gostov je rešetal Grega Sajevic, Robi Hreščak pa je bil tisti, ki je manj kot minuto do konca rezultat poravnal na 96:96. Zmagovalca je nato s črte prostih metov odločil prav Nuhanović.

Portorož – Grosuplje 86:91 (28:19, 19:20, 10:18, 29:34)
(Miklavčič 25, Cole 20 in 7 skokov; Žužek 26, Hojč 15)

Po 105 dneh so Grosupeljčani spet prišli do zmage. Pred tekmo v Portorožu so namreč svojo prvo in edino zmago zabeležili 20. oktobra, ko so v domači dvorani ugnali Hrastnik, zdaj pa so prvič v sezoni zmago slavili tudi v gosteh. Sprva sicer temu ni kazalo tako, saj so Portorožani v prvem polčasu že povedli tudi s 14 točkami prednosti (36:22). Pred zadnjo četrtino je ta prednost popolnoma skopnela (57:57), v zaključku pa so več pokazali gostje. Blestel je 19-letni Žan Žužek, ki je odigral daleč najboljšo tekmo v letošnji sezoni in Portorožu nasul kar 26 točk.

ECE Triglav – Mesarija Prunk Sežana 72:74 (22:14, 11:19, 18:17, 21:24)
(Sattler 21, Zdolšek 18 in 6 skokov; Bačvič 22, 8 podaj in 6 skokov, Jordan Rojko 15)

Derbi 16. kola se je odvijal v ŠD Planina, kjer so domači tekmo pričeli izjemno in takoj povedli z 12:0. Sežanci so prvi točki dosegli v 5. minuti, do glavnega odmora pa prednost domačih popolnoma izničili (33:33). Večji del drugega polčasa so bili v ospredju Kranjčani, ki so še v 33. minuti po dveh prostih metih Anžeta Zdolška povedli z 59:52, nato pa padli v črne minute. Gostje so na drugi strani to znali izkoristiti in z delnim izidom 17:3 prišli do prednosti 7 točk (62:69). Rezultat je bil znova poravnan, ko je Davor Sattler zadel trojko za 72:72, zmagovalca pa je s skokom v napadu in košem odločil Andro Krstinić.

MVP kola
Niko Bačvič (Mesarija Prunk Sežana) – 30 minut, 22 točk (5/11 za dve, 2/2 za tri, 6/7 prosti meti), 6 skokov (4 v napadu), 8 podaj, 3 osebne napake, 6 izsiljene osebne napake, 2 izgubljeni žogi, 2 pridobljeni žogi, 1 prejeta blokada; +/- = +14, indeks 29.