ABA Liga
s kategorijo
Novice
.

“Ni realno, da bi lahko prišli do naslova. Želeli smo se izogniti boju za preživetje iz prejšnjih sezon, igrati mirneje. Če pa bi že dobili priložnost, bomo to znali izkoristiti. Nismo obremenjeni z rezultatom, vsako tekmo igramo posebej,“ po novi zmagi, tokrat v 18. krogu proti Partizanu, pove Dragan Bajić, trener, motivator, predvsem pa konstruktor, ki je skupaj dal letošnjo ekipo Igokee, ki je s 14 zmagami in tremi porazi na vrhu Lige ABA; za nameček je Igokea, ob rahli pomoči Limogesa, prišla še med 16 v ligi prvakov!

V Beogradu je Igokea s 75:83 porazila ekipo Saša Filipovskega, z 10. porazom v sezoni pa se je Partizan dokončno poslovil od sanj, da pride v polfinale Lige ABA. Igokea je posel naredila v zadnji četrtini, ki jo je dobila z 20:13, junak pa nekdanji krkaš Marko Jošilo, ki je kapetansko zadeval in prevzemal odgovornost. To je bil Marko, ki se ga spomnijo navijači Krke iz sezone 2017/2018! Proti Partizanu je v zadnji četrtini dosegel 10 točk, ujel dve žogi in podelil podajo. Dovolj za titulo MVP tekme. S 16 točkami, toliko jih je dosegel tudi Jošilo, mu je sledil Dalibor Ilić. Domači skromni, novinec/okrepitev Joshua Perkins se v 19 minutah in 30 sekundah ni uspel vpisati med strelce, zbral je dve podaji. Rashawn Thomas je sklenil srečanje pri 18 točkah.