Hopsi v končnici v ligo za prvaka, Gorenjci klonili v zadnji četrtini

Hopsi s Polzele so v v zadnji tekmi zadnjega kola prvega dela 1. SKL premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in si tako zagotovili mesto med prvimi petimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale v Ligi za prvaka. Poleg Hopsov in Cedevite Olimpije, ki v prvem delu ni nastopala, se bodo v Ligi za prvaka merili Koper Primorska, Helios Suns, Krka in Rogaška. Čaka jih deset tekem, po katerih bodo znani pari četrtfinala. Dva četrtfinalista bosta prišla iz Lige za obstanek, v kateri bodo igrali Terme Olimia Podčetrtek, Zlatorog Laško, Šentjur in GGD Šenčur.

1.SKL, 18. krog, 8.2.
HOPSI POLZELA : GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 71:66 (19:26, 10:12, 17:16, 25:12)
Hopsi Polzela: Collins 12, Morina 8, Čebular 10, Vašl 2, Fowler 17, Atanacković 18, Vasilić 2.
GGD Šenčur: Novak 7, Rojc 4, Murić 20, Popadić 11, Rotar 2, Brkić 4, Pavić 7, Jurček 10, Zadnik 1.

Hopsi so za peto mesto potrebovali zmago z vsaj tremi točkami razlike. Dolgo časa je kazalo, da je ne bodo dosegli, saj so imeli gostje tekmo pod nadzorom. Največ so vodili s trinajstimi točkami naskoka (32:19).

Odločitev je padla v zadnji četrtini. Domači so s trojkama Sima Atanackovića (18 točk) in Sandija Čebularja (10 točk, trojke 3:6) izničili pet točk zaostanka in povedli s 60:59, vodstva pa nato niso izpustili iz rok.

Do prednosti štirih točk so prišli minuto in 44 sekund pred koncem po dveh zaporednih trojkah Nathaniela Fowlerja (17 točk, trojke 3:3), najvišjo prednost na tekmi pa so imeli pol minute kasneje, ko je Anthony Collins (12 točk, 8 podaj) zadel dva prosta meta in tehtnico dokončno prevesil na stran domačih. Pri Šenčurju je izstopal Dino Murić z 20 točkami in 10 skoki.