Hopsi ugnali Helios, v ligi za obstanek do točk Šentjur in Šenčur

Hopsi so uspešno začeli Ligo Nova KBM za prvaka. Pred domačimi gledalci so zasluženo premagali Helios Suns s 84:75. Z drugim delom so začele tudi ekipe v Ligi za obstanek. Šentjur je v lokalnem derbiju z 88:70 doma premagal Zlatorog, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa je bila boljša od Podčetrtka.

Liga Nova KBM za prvaka, 1. krog, 29.2
HOPSI POLZELA  – Helios Suns 84:75 (27:23, 15:17, 21:20, 21:15)
Hopsi Polzela: Collins 21, Morina 9, Copot 4, Čebular 11, Vašl 16, Atanacković 13, Vasilić 8, Rizman 2.
Helios Suns: Konjević 18, Radovčić 10, Prepelič 2, Pelko 4, Oman 14, Šantelj 10, Mahkovic 10, Hirschmann 3, Florveus 4, Strel.

Polzeljani so odlično odprli tekmo, saj so prvi met zgrešili šele po šestih minutah igre. V tem času so si priigrali dvomestno prednost. Prav dolgo je sicer niso ohranili, saj so se Domžalčani hitro vrnili v igro in obdržali ravnotežje.

Helios Suns so svojo priložnost zapravili ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. V 26. minuti so imeli prednost desetih točk (56:46), v 32. minuti pa so domači po delnem izidu 22:4 vodili za osem točk. Tega zaostanka Heliosu ni več uspelo znižati, tako da so Hopsi tekmo mirno pripeljali do konca.

Z 21 točkami in dvanajstimi podajami (indeks 28) je bil prvi strelec tekme Anthony Collins. Šestnajst točk je dodal Miha Vašl (met iz igre 6:9), trinajst Simo Atanacković (8 skokov), enajst pa Sandi Čebular. Pri gostih je z 18 točkami izstopal Davor Konjević (met 7:13), 14 ob metu 4:5 za tri točke pa jih je prispeval Urban Oman (5 skokov).

Hopse in Suns drugi kolo čaka že v torek, 3. marca; Polzeljani bodo gostovali v Novem mestu, Domžalčani pa v Kopru.

Liga Nova KBM za obstanek, 1. krog, 29.2.
ŠENTJUR – Zlatorog Laško 88:70 (21:21, 28:20, 20:17, 19:12)
Čebašek 28 (11 skokov, 5 podaj) : Joseph 14 (5 podaj)

Lokalni derbi sta ekipi začeli zelo izenačeno, kot je bilo za pričakovati. V 16. minuti druge četrtine sta bili ekipi še skupaj, nato pa so domačini z uspešnimi meti Rebca in Čebaška prišli do osmih točk prednosti.

V začetku drugega polčasa do Šentjurčani nadaljevali v visokem ritmu in si po petih minutah igre že priigrali 14 točk prednosti (64:50). Laščani so se v 32. minuti sicer še vrnili v igro (71:65) vendar je dvojec Čebašek-Rebec poskrbel, da je zmaga ostala v Šentjurju.

Jakob Čebašek je za zmago Šentjurja vpisal dvojnega dvojčka (28 točk, 11 skokov), Jan Rebec pa je dosegel 22 točk. Pri Zlatorogu je 14 točk dosegel Kaleb Joseph, po 13 sta jih dosegla Nik Dragan in Tomaž Jereb.

Šentjur bo v naslednjem kolu gostoval v Šenčurju, Zlatorog pa v Podčetrtku.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR – Terme Olimia Podčetrtek 90:79 (21:23, 26:13, 21:20, 22:23)
Murić 19 (12 skokov, 6 podaj) : Zupan 14 (7 skokov)

Košarkarji Podčetrtka so obračun z vodilnimi Šenčurjani začeli hrabro ter po prvih desetih minutah igre vodili za dve točki. Domači so se v nadaljevanju le zbrali ter na glavni odmor odšli z 11 točkami prednosti.

V drugem delu tekme so gledalci spremljali povsem enakovreden boj. Gorenjci so bili razpoloženi pri metu za tri, blestel je Marko Popadić, ki je zadel 6 od 8 poskusov za tri. Pod obema obročema je, kot v prvem delu sezone, kraljeval Dino Murić, ki je na koncu pristal pri 19 točkah, 12 skokih, 6 podajah, 3 blokadah in 2 pridobljenih žogah. Za goste sta Nejc Zupan in Mario Špaleta dosegla po 14 točk.