Hopsi še bližje četrtfinalu, Rogaška in Šentjur slavila na Gorenjskem

V Ligi za prvaka sta se danes v tekmi 8. kola drugega dela Lige Nova KBM srečala Gorenjska gradbena družba Šenčur in Rogaška, dvoboj pa je pripadel gostom. V Ligi za obstanek pa so bili uspešni igralci iz Šentjurja in Polzele. Zasedba Hopsov je sedaj korak bližje četrtfinalu, ECE Triglav pa bo na koncu državnega prvenstva zasedel zadnje mesto v Ligi Nova KBM.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA, 8. krog, 17.4.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ROGAŠKA 87:90 (24:32, 17:26, 26:17, 20:15)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: H. Rizvić 25, Bubnić 6, Novak 29, Rojc 13, Martinčič 12, Tešić 2.
Rogaška: Vujačić 17, Nichols 26, Igrutinović 6, Zupan 12, Gabrovšek 10, Šantelj 8, Blackshear 11.

Rogaška je z današnjo zmago in z izkupičkom 5-2 vodilna ekipa lige Nova KBM za prvaka, Gorenjska gradbena družba Šenčur, ki je tudi tokrat nastopil precej oslabljen, pa je padel na 2-5. Do konca drugega dela so še tri kola. Čeprav so domači nastopili brez prvega strelca Dina Murića, Slatinčani pa so imeli na začetku drugega polčasa že 19 točk naskoka, je odločitev o zmagovalcu padla v končnici. Gorenjak gradbena družba Šenčur se je na začetku zadnjega dela približal na 75:79 – Rogaška je dobro odgovorila na ta napad in povišala vodstvo na 86:75, boj pa se je razplamtel, ko je Gorenjska gradbena družba Šenčur dve minuti in pol pred koncem prišel na zaostanek le dveh toč (84:86). Junak tekme bi lahko postal Hasan Rizvić, saj je imel nekaj sekund pred koncem pri zaostanku domačih za dve točki povsem neoviran met za tri, toda žoga ni našla cilja.
Kljub temu je Rizvić tekmo končal z odlično statistiko – 25 točk in 8 skokov. Še bolj impresivno je imel njegov soigralec Jan Novak, ki je vpisal 29 točk (met 11:17), 9 podaj, 5 skokov, indeks 37. Pri gostih, ki prav tako niso nastopili v polni postavi, je 26 točk (12 podaj, 9 izgubljenih žog) zbral David Christopher Nichols.
Gorenjska gradbena družba Šenčur bo v 9. kolu, 22 aprila gostoval v Novem mestu, Rogaška pa dan prej v Domžalah.

LIGA NOVA KBM, 2. DEL TEKMOVANJA, 8. krog, liga za obstanek, 17.4.
ECE TRIGLAV : ŠENTJUR 64:84 (24:21, 13:21, 12:26, 15:16)
ECE Triglav: Grubelič 10, Dornik 15, Praljak 11, Ješe 6, Milašinović 12, Rodič 2, Smrekar 8.
Šentjur: Habat 4, Sagadin 4, Špan 17, Držić 13, Đapa 17, Samac 6, Ledl 9, Nemanič 8, Ahmedović 6.

ECE Triglav ostaja brez zmage v drugem delu Lige Nova KBM in bo po izstopu Kopra Primorske iz tekmovanja osvojil zadnje mesto na lestvici. Kranjčani, ki so nastopili brez Gabra Ožegoviča in Andreja Stavrova, so hkrati odigrali zadnjo tekmo te sezone v domači dvorani; v preostalih treh kolih bodo gostovali. Šentjur je po dveh uvodnih porazih v ligi za obstanek vknjižil četrto zaporedno zmago in bo v četrtfinale lige Nova KBM vstopil kot sedmouvrščena ekipa. Triglav je uspešno pariral gostom le v prvi četrtini, nato pa so igralci iz Šentjurja pokazali, da so v tem trenutku občutno močnejša ekipa od Gorenjcev. Ker je bila tekma ob koncu tretje četrtine praktično odločena, sta oba trenerja ponudila priložnost za igro vsem igralcem. Pohvaliti velja celotno ekipo Šentjurja, ki je iz igre zadevala s 60% natančnostjo, za tri točke je bila uspešna 48%, nesebično igro pa je kronala s kar 25 podajami.
Pri domačih je Jan Dornik zbral 15 točk, pri Šentjurju pa sta največ dosegla Jure Špan (17 točk, 8 podaj) ter Dalibor Đapa (17 točk, trojke 5:6).
Tekmeca se bosta čez štiri dni še enkrat pomerila, takrat v Šentjurju, ko bosta odigrala še zaostalo tekmo 6. kola.

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 60:77 (17:20, 22:23, 14:18, 7:16)
Zlatorog Laško: Pajk 4, Jereb 1, Požin 8, Glavan 5, Stipaničev 9, Kellner 9, Grušovnik 11, Ličen 4, Medved 2, Strel 7.
Hopsi Polzela: Collins 24, Copot 5, Jurček 18, Miljković 10, Goltnik 2, Kosič 12, Habot 6.

Košarkarji Hopsov iz Polzele so se v Laško prišli po novo zmago nad nasprotnikom, s katerim se borita za zadnjo vstopnico za četrtfinale Lige Nova KBM. Kot pred nekaj tedni jim je tudi tokrat uspelo zmagati v gosteh. Ekipi sta v srečanje vstopili v spremenjenih zasedbah, saj so Laščani prekinili sodelovanje z obema Američanoma (Casey Benson in Logan Routt), v moštvu Hopsov pa ni bilo Aarona Carverja in Josipa Mikulića. V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni, v drugem pa je neučinkovitost pestila predvsem domačo ekipo, saj je v tem delu zmogla le 21 točk in novi poraz proti direktnemu konkurentu za 8. mesto je bil neizogiben. Hopsi so predvsem igrali hitreje, saj so iz nasprotnih napadov dosegli kar 18 točk, Laščani le dve, prav tako pa so bili bolj uspešni pri izkoristku izgubljenih žog nasprotne ekipa, saj so na račun izgubljenih žog Laščanov dosegli 24 točk, v obratni smeri pa so na tak način domačini dosegli le 7 točk in zmage so se zasluženo veselili gostje.
Pri Laščanih je Matic Grušovnik dosegel 11 točk. Pri zmagovalni ekipi je dobro tekmo odigral Antony Collins in dosegel 24 točk, Žiga Jurček mu je sledil z 18 točkami.
Obe ekipi se bosta na parket spet podali 24. aprila, ko bodo Laščani gostili ECE Triglav, Hopsi pa bodo ponovno igrali v gosteh, tokrat v Šentjurju.