Hopsi Polzela presenetili Podčetrtek, Triglav zmagal doma

V soboto zvečer sta bili odigrani dve tekmi 16. kola v 1.SKL. V Podčetrtku so Hopsi Polzela pripravili presenečenje in premagali favorizirano domačo vrsto, ECE Triglav pa je doma premagal Zlatorog Laško. Preostali dve tekmi 16. kola bosta odigrani 26. in 27. januarja.

1.SKL, 16. kolo, 23.1.
TERME OLIMIA PODČETRTEK : HOPSI POLZELA 74:91 (19:22, 20:12, 27:35, 8:22)
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 9, Škorjanc 2, Ž. Švigelj 5, Maček 11, Čebular 13, Cerkovnik 6, Atanacković 20, Vasilić 8.
Hopsi Polzela: Copot 7, Jurček 21, Mikulić 19, Miljković 4, Goltnik 5, Carver 7, Kosič 24, Habot 4.

Terme Olimia so doživele šokanten poraz v boju za peto mesto oziroma ligo za prvaka 1. SKL. V domači dvorani so porazno odigrale drugi polčas in morale priznati premoč Hopsom, ki so slavili z 91:74. Podčetrtani so zdaj po točkah izenačeni s Šentjurjem na petem mestu, vendar imajo slabšo medsebojno razmerje zaradi večjega števila doseženih točk v gosteh. Terme Olimia čaka še gostovanje v Šenčurju ter lokalni derbi z Rogaško, Šentjur pa bo v zadnjih dveh krogih prvega dela gostoval v Novem mestu ter na Polzeli. Izbranci stratega Davorja Brečka, ki je moral v zadnji četrtini zapustiti trenersko klop, so drugič zapored razočarali svoje privržence. Prejšnji teden so v Domžalah v zadnjih sekundah zapravili lepo priložnost za jubilejno deseto zmago, tokrat pa so praznih rok ostali po slabem drugem polčasu in še slabši zadnji četrtini. Gostje so jih v zadnjih desetih minutah nadigrali z 22:8, v drugem delu pa s 57:35. Domači so imeli 17 izgubljenih žog, v odločilnih minutah pa sta odpovedala predvsem ključna posameznika. Simo Atanacković, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 14 točk, je tekmo končal s petimi osebnimi napakami na začetku zadnje četrtine, Sandi Čebular, ki je na parketu prebil vseh 40 minut, pa je v drugem polčasu zbral le štiri točke. Pri Hopsih, ki so zabeležili drugi par točk na zadnjih osmih tekmah in bodo 1. SKL nadaljevali v Ligi za obstanek, je izstopala naveza Žan Kosič – Žiga Jurček – Josip Mikulić. Prvi je dosegel 24 točk in imel 11 podaj (indeks 30), Jurček je ob metu 6:10 zbral 21 točk, dve manj in sedem skokov pa je prispeval Mikulić.

ECE TRIGLAV : ZLATOROG LAŠKO 70:65 (14:16, 20:24, 21:14, 15:11)
ECE Triglav: Dornik 14, Ožegovič 17, Kuralt 2, Stavrov 13, Milašinović 13, Urbiha 6, Smrekar 5.
Zlatorog Laško: Strel 5, Benson 4, Jereb 8, Požin 5, Stipaničev 13, Grušovnik 13, Ličen 5, Routt 12.

ECE Triglav je zabeležil prvo zmago na domačem parketu in drugo na igrišču v sezoni. S kolektivno predstavo in dobro obrambno igro v drugem polčasu je razorožil zasedbo Zlatoroga in slavil s 70:65. Kranjčani so tekmecu v drugem polčasu dovolili le 25 točk, od tega zgolj enajst v zadnjih desetih minutah. V 37. minuti je pomembno trojko za vodstvo 66:60 zadel Dejan Milašinović, v zadnji minuti, ko so se gostje približali na tri točke zaostanka, pa so s skupnimi močmi zaustavili vse poskuse Laščanov. Štirje igralci ECE Triglava so dosegli 57 od skupno 70 točk. Gaber Ožegovič je zbral 17 točk, Jan Dornik je imel 14 točk in osem skokov, po trinajst točk pa sta prispevala Andrej Stavrov in Dejan Milašinović. Slednji je temu dodal še osem skokov, pet podaj in štiri ukradene žoge (indeks 24). Pri gostih sta imela dvomestni statistični indeks le Logan Shane Routt (12 točk, indeks 16) in Matic Grušovnik (13 točk, indeks 14).

ECE Triglav bo v prvem delu 30. januarja gostoval še v Domžalah ter se zatem doma pomeril z GGD Šenčurjem, Zlatorog pa 27. januarja čaka le še domača preizkušnja s Krko.