Hopsi, Olimpija, Ilirija in Parklji bodo obračunali za zlato!

Na Polzeli so bile odigrane vse četrtfinalne tekme državnega prvenstva za fante do 19 let. Danes so košarkarji Hopsov premagali Helios Suns Matica MB, Parklji pa so bili boljši od Koš Primorske. V četrtek, 11. aprila, so si polfinale priigrali košarkarji GIB Ilirije in Petrol Olimpije. Prva polfinalna tekma med Hopsi in Petrol Olimpijo je na sporedu v soboto, 13. aprila, ob 16. uri, obračun med Parklji in GIB Ilirijo pa ob 19. uri.

Petek, 12. april
HOPSI POLZELA : HELIOS SUNS MATICA MB 97:82 (21:16, 29:21, 28:19, 19:26)

Dragan 26 (7 skokov), Zmrzlak 19, Copot 16; Prepelič 19 (8 skokov), Strel (5 skokov) in Rener (5 skokov) 15

Košarkarji Hopsov so pred številnimi domačimi gledalci premagali Domžalski Helios Suns in se bodo v polfinalu državnega prvenstva pomerili s Petrol Olimpijo.

Domačini so srečanje začeli silovito in z izjemno energijo presenetili tekmece. V tretji minuti so Hopsi prišli do vodstva in ga do konca tekme niso izpustili iz rok. Z moštveno igro so prihajali do izdelanih metov, razliko pa do zadnjega dela tekme le še povečevali in vodili celo že za 22 točk.

Domači so imeli v svojih vrstah veliko razpoloženih igralcev za igro, pet košarkarjev je na koncu preseglo mejo desetih točk. Strelsko najučinkovitejši je bil Nik Dragan, ki je na koncu dosegel 26 točk, Nejc Zmrzlak jih je prispeval 19. Pri Heliosu je prav tako pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk vendar pravih rešitev v obrambi za razpoložene domačine tokrat niso imeli. Bine Prepelič je dosegel 19 točk, po 15 sta jih dodala Vid Rener in Jakob Strel.
ob 19.00
KOŠ PRIMORSKA A : PARKLJI A 73:78 (20:18, 18:14, 15:19, 20:27)

Nemanič 18, Glas 15 (10 skokov), Hrovat 12 (6 podaj); Ličen 27 (7 skokov), Hirschmann 26 (10 skokov), Dušanič 12 (10 skokov)

Parklji so na začetku srečanja povedli vendar prednosti niso dolgo zadržali. V peti minuti tekme je bil izid izenačen, Primorci so zaigrali agresivneje v obrambi in tako prisilili Parklje, da so storili nekaj nepotrebnih napak. Primorci so s hitrimi protinapadi dve minuti pred koncem prvega polčasa prišli do 11 točk prednosti, Parklji pa so nato z delnim izzidom 7:2 znižali zaostanek in ob polčasu je bilo 38:32 v korist Koš Primorske.

Parklji so v prvih petih minutah drugega polčasa uspeli izničiti zaostanek, po dveh zaporednih trojkah Adriana Hirschmanna pa prišli do vodstva s 46:49. Koprčani so s pomočjo Gregorja Glasa ponovno prišli do prednosti in po koncu tretje četrtine vodili za dve točki. Ljubljančani so na začetku zadnjega dela tekme z delnim izidom 13:5 povedli za šest, Primorci so padli v strelski mrk, ki pa ga je z uspešnim protinapadom prekinil Deni Hodžič. Dve minuti pred koncem je bil izid izenačen 68:68, Adrian Hirschmann je s trojko Parklje popeljal v vodstvo, Gregor Brecelj pa je s tremi prostimi meti priigral šest točk prednosti. Po košu Primorcev v zadnji minuti so le ti z osebnimi napakami skušali hitro prekiniti napade Parkljev a je bil s črte prostih metov zbran Jure Ličen in Parklji so zasluženo prišli do polfinala.

Pri Primorski je Rok Nemanič na koncu dosegel 18 točk, Gregor Glas (10 skokov) jih je dodal 15. Pri Parkljih sta bila najzaslužnejša za zmago Jure Ličen (27 točk) in Adrian Hirschmann 26 točk in 10 skokov. Parklje v polfinalu čaka obračun proti GIB Iliriji.

Četrtek, 11. april
ECE TRIGLAV : GIB ILIRIJA 68:73 (16:26, 16:13, 18:16, 18:18)

Lotrič 14 (8 skokov), Stavrov 13 (6 skokov), Ješe 11; Gorbachov 20 (16 skokov, 5 podaj), Gorenc 19, Vukovič 16
STATISTIKA
Košarkarji GIB Ilirije, ki so se na zaključni turnir uvrstili z zmago na kvalifikacijskem turnirju, so na prvi četrtfinalni tekmi presenetili košarkarje ECE Triglava.

Ilirijani so v uvodnih minutah prišli do vodstva in prednos uspeli zadržati do 32. minute. Kranjčani so nato izenačili, ekipi sta se do 36. minute izmenjavali v vodstvu, Ilirijani pa so nato s štirimi zaporednimi točkami Maksima Gorbachova prišli do prednosti štirih točk. Grega Kuralt je dve minuti pred koncem s trojko popeljal Kranjčane v vodstvo a je Domen Gorenc (Ilirija) že v naslednjem napadu vrnil z enako mero nato pa s košem minuto pred koncem Iliriji ponovno zagotovil prednost štirih točk. Maksim Gorbachov je na koncu s prostimi meti prinesel zasluženo zmago GIB Iliriji, ki se bo v polfinalu pomerila z zmagovalcem četrtfinalne tekme med Koš Primorsko in Parklji.

Maksim Gorbachov je pri Iliriji dosegel dvojnega dvojčka; 20 točk, 16 skokov zbral pa je še pet podaj. Pri Triglavu je bil strelsko najuspešnejši Tim Lotrič, ki je dosegel 14 točk.

ob 19:00
KRKA : PETROL OLIMPIJA A 64:65 (18:20, 14:13, 16:15, 16:17)

Stergar 27 (8 skokov), Medved 8 (6 skokov); Daneu 17 (8 skokov), Vujačić 15, Malovčič 13 (8 skokov)
STATISTIKA
Druga četrtfinalna tekma prvega dne zaključnega turnirja je bila napeta in izenačen od prve do zadnje minute. Po napeti končnici so košarkarji Petrol Olimpije prišli do zaslužene zmage za točko, 64:65.

V uvodnih minutah so košarkarji Krke prišli do vodstva 9:2 a so jih Ljubljančani že pred koncem prve četrtine ujeli in povedli za dve točki. V prvi polovici druge četrtine je Petrol Olimpija z delnim izzidom 10:0 prišla do vodstva za 12 točk, Krkaši pa so jim do polčasa vrnili z enako mero in se približali le na točko zaostanka.

Po 30. minutah tekme sta bili ekipi izenačeni, 48:48, v začetku zadnjega dela tekme so imeli novomeški košarkarji rezultatsko prednost, dve minuti pred  koncem srečanja pa so s košem Jake Morija povedli za tri točke, 62:59. Alen Malovčič in Jure Daneu sta s šestimi zaporednimi točkami Petrol Olimpiji priigrala prednost treh točk, Kristjan Gliha (Krka) je s košem 12 sekund pred koncem znižal na 64:65. Petar Vujačić (Olimpija) je 5 sekund pred koncem zgrešil dva prosta meta, Krka je prišla do skoka v obrambi a je bilo časa za preobrat premalo. Petrol Olimpija se bo v polfinalu pomerila z zmagovalcem tekme med Hopsi in Heliosom.

Pri Krki je Leon Stergar dosegel 27 točk in 8 skokov, pri Petrol Olimpiji pa je bil najzaslužnejši za uspeh Jure Daneu, ki je na koncu pristal pri 17 točkah in 8 skokih.