Hopsi in Mesarija Prunk suvereno, Držić 30

Košarkarji v Ligi Nova KBM za obstanek so odigrali tekme tretjega kola. Zlatorog je zanesljivo ugnal Podčetrtek, Hopsi so svojo četrto zmago v drugem delu dosegli proti LTH Castings, Mesarija Prunk je v Celju prišla do druge zaporedne zmage v ligi za obstanek.

Liga Nova KBM za obstanek, 4. krog,, 28.3.
HOPSI POLZELA – LTH Castings 107:64 (25:15, 30:12, 26:17, 26:20)
Držić 30 (8 skokov), Godler, Rogelja (6 asistenc) in Vasilić po 15; Kralj 21, Strmčnik 12 (5 asistenc), Dornik 9.

Hopsi so se s četrto zmago še bolj približali obstanku v Ligi Nova KBM, saj ob moštvo Zlatoroga ostajajo edina neporažena ekipa drugega dela, pred najbližjimi zasledovalci pa imajo že dve zmage prednosti. LTH Castings tudi po četrti tekmi v Ligi Nova KBM za obstanek ostaja brez zmage.

Uvodnih 2:0 in 4:3 sta bila edina rezultata, ko so bili Škofjeločanov v prednosti. Izjemno učinkoviti košarkarji s Polzele so iz igre metali 60 odstotno, odlično so metali tudi za tri točke, saj so zadeli 15 metov iz 22 poskusov. Varovanci Boštjana Kuharja so že do konca prvega polčasa dosegli 55 točk ter vodili za 28.

Košarkarji s Polzele so dobili tudi tretjo četrtino in že pred zadnjimi desetimi minutami vodili za 37. Štiri minute do konca srečanja je prednost Hopsov znašala že 40 točk, na koncu pa so domači še drugič v boju za obstanek presegli mejo 100 točk ter zmagali z najvišjo prednostjo na tekmi. LTH Castings, ki je v drugem kolu do zadnje sekunde pretil Zlatorogu, tokrat ni imel možnosti za uspeh.

Hopsi so imeli kopico razpoloženih igralcev, odstopal je predvsem Ivan Držić, ki je dosegel 30 točk (štiri trojke) in pridobil osem skokov. Po 15 točk so dodali Godler, Rogelja in Vasilić. Pri Škofjeločanih se je izkazal David Kralj, ki je tekmo zaključil pri 21 točkah.

V soboto bo v Laškem na sporedu derbi Lige Nova KBM za obstanek med Zlatorogom in Hopsi, Škojeločani pa bodo gostili Celje.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Boštjan Kuhar, trener Hopsov Polzele:
“Pred domačimi navijači smo z visoko razliko premagali mlado ekipo Škofje Loke.”

Jaka Hladnik, trener LTH Castings:
“Čestitke Polzeljanom za zasluženo zmago. Imajo ekipo, ki je danes izkoristila in vnovčila izkušnje ter nas nadigrala v vseh segmentih košarkarske igre. Na nas je, da v soboto popravimo vtis in se uspešno zoperstavimo Celjanom.”

Celje – MESARIJA PRUNK SEŽANA64:82 (17:18, 13:23, 18:19, 16:22)
Zolotić 22 (7 skokov), Tomažič 15 (9 skokov, 7 asistenc), Grušovnik 10 (10 skokov); Milašinović (6 skokov, 7 asistenc, 5 prid. žog) in Urbas (5 asistenc) po 18, Grum 14 (12 skokov).

Košarkarji Mesarije Prunk so na gostovanju v Celju prišli do drugega para točk v Ligi Nova KBM za obstanek. Po uspehu na domačem terenu proti ekipi Škofje Loke, so bili tokrat boljši od Celjanov z rezultatom 82:64.

Varovanci Igorja Thalerja, ki so redni del 2. SKL zaključili na drugem mestu, so do odločilne prednosti prišli v drugi četrtini, ki so jo dobili s 23:13. Rakrana celjskega moštva so bile tokrat izgubljene žoge. Čeprav so domači dobili skok in imeli boljši odstotek meta iz igre, niso bili blizu prvih dveh točk v drugem delu. Izgubili so devetnajst žog, kar je bilo ob šestih napakah njihovih tekmecev, enostavno preveč.

Celjani so se v drugem delu uspeli dvakrat približati na šest točk zaostanka, Kraševci pa popolnega preobrata niso dovolili. Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili za 12, v zadnji četrtini pa svojim nasprotnikom niso dovolili, da razliko znižajo na enomestno prednost. Na koncu je so košarkarji Mesarije Prunk zmagali z najvišjo prednostjo na tekmi (+18).

Pri varovanci Robija Ribežla, ki so tokrat igrali brez Tadeja Koštomaja, se je najbolj izkazal Ilija Zolotić, ki je dosegel 22 točk. Pri gostih sta po 18 točk dosegla Matic Urbas in Dejan Milašinović. Slednji je v statistiko vpisal še šest skokov, sedem asistenc in pet pridobljenih žog.

Celjani v soboto gostujejo v Škofji Loki, Mesarijo Prunk pa čaka derbi sredine lestvice proti moštvu iz Podčetrtka.

Robi Ribežl, trener Celja:
“Uvodnih petnajst minut smo odigrali dobro, nato pa nam je zmanjkalo moči. Kot sem omenil že pred srečanjem, imamo preveč težav s poškodbami in boleznijo, da bi lahko konkurirali danes zelo dobri ekipi Sežane. Gostom čestitam za zmago. Upam, da se čim prej fizično pripravimo na nadaljevanje sezone.”

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane:
“Tekma je bila veliko bolj izenačena, kot to kaže končni rezultat. Tokrat smo bili manj natančni pri metu, smo pa zelo dobro odigrali v obrambi, kjer smo ustavili najnevarnejše košarkarje Celja. V ključnih trenutkih smo pridobili nekaj pomembnih žog in dosegli nekaj lahkih košev ter prišli do novih dveh točk. Čestitam mojim fantom za zmago. Upam, da bomo uspešni tudi na sobotni tekmi proti Podčetrtku in si s tem priborili tretje mesto, kar je tudi naš cilj. Če nam uspe stopiti še stopničko višje, pa še toliko bolje.”