Hopsi dobili štajerski obračun, Vasilić in Besedić vzela stvari v svoje roke

V 24. kolu Lige Nova KBM smo v Laškem spremljali dvoboj za obstanek, med domačim Zlatorogom in Hopsi s Polzele. Tekma preobratov je na koncu pripadla Hopsom, ki so slavili z 80:85. V domači zasedbi je 24 točk dosegel Adrio Ramone Bailey (10 skokov), ki je bil tudi najboljši strelec srečanja, v gostujočem dresu sta bila v napadu najbolj razpoložena Milojko Vasilić (21 točk) in Jure Pelko (19 točk).

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA, 24. krog, 17.4.
ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 80:85
(19:26, 18:24, 21:19, 22:16)
Zlatorog Laško: Bailey 24 (7:11),Copot 20 (7:9), Požin 6 (1:2), Smrekar 9 (1:2), Miljković 3 (1:2), Vujasinović 10 (0:1), Samojlović 8.
Hopsi Polzela: Pešak 3, Besedić 13 (4:4), Glavan 12 (3:3), Vranjkovič 7 (1:2), Grušovnik 8 (2:2), Goltnik 2, Vasilić 21 (3:3), Pelko 19 (7:8).

Obračun v Laškem ni bil le lokalni derbi, ampak tudi krčevita borba zadnjih dveh ekip v prvoligaški konkurenci, ki v boju za obstanek nujno potrebujeta vsako točko. Do današnjega obračuna so Laščani v Ligi Nova KBM dosegli šest zmag, Polzelani pa sedem, toliko kot ekipa iz Škofje Loke in med njimi se bo odločal status ekipe za prihodnje leto.

Prvi polčas je nakazal na gladko zmago gostov s Polzele. Ti so že v uvodu povedli z 20:10, imeli ob menjavi strani 13 točk naskoka, v tretjem delu pa že 15 (45:60). Taka je bila prednost tudi dve minuti in pol pred koncem zadnje četrtine.

A na koncu je bila zmaga trdo priigrana. Zlatorog je uprizoril lov do zadnjega atoma moči. Z delnim izidom 10:0 so se domači približali na 68:69, slabih šest minut pred koncem pa povedli s 74:71. Gostom met nikakor ni stekel in takrat sta odgovornost prevzela Milojko Vasilić in Jure Besedić, ki sta v zadnji četrtini dosegla prav vse koše svoje ekipe, izjema sta zadeta prosta meta Jureta Pelka za 84. in 85. točko.

Veselić je skupaj dosegel kar 21 točk. Pri gostiteljih jih je Adrio Ramone Bailey celo 24 ter temu dodal 10 skokov, po tri podaje in ukradene žoge ter blokado, a je imel z izjemo Jana Copota, ki je dosegel 20 košev, ob sebi premalo razpoloženih soigralcev.

Hopse že v petek čaka naslednji izjemno pomemben obračun z LTH Castingom iz Škofje Loke, Laščani bodo v nedeljo gostovali pri Rogaški.