Himki preskočil oslabljeno Union Olimpijo

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. kolu Eurocupa visoko izgubili v Mosvki pri Himkiju. Domačini so že v prvi četrtini povedli s prednostjo višjo od 20 točk in na koncu slavili s 105:77.

Marko Marinović je že v prvem polčasu prejel dve tehnični napaki in bil posledično izključen. foto: union olimpija

Ljubljančani so v rusko prestolnico prišli izjemno oslabljeni. Trener Aleš Pipan ne more računati na Jako Brodnika, Sasuja Salina in Luko Rupnika, Gregor Hrovat bo zaradi poškodbe prepone pomagal v omejenih možnostih. Z ekipo je – zavoljo zahteve po 10 igralcih v kadru – odpotoval tudi kapetan Dino Murić, ki še ni pripravljen na največje napore.

Himki je tekmo odločil že v prvi četrtini, ko je Ljubljančanom nasul 36 točk, kolikor jih resne ekipe prejmejo v celotnem prvem polčasu. Varovanci Pipana se sicer niso predali in imeli v tretji četrtini celo priložnost, da preko Hrista Nikolova prednost znižajo na 9 točk, a je Bolgar prejel blokado.

Čim prej pozabiti katastrofalno tekmo

“Čestitke domačinu za zmago. Nocoj so bili veliko boljši. Nismo uspeli odigrati dobre tekme, predvsem v obrambi smo jim dovolili preveč lahkih košev. Odigrali smo katastrofalno tekmo, ki jo moramo čim prej pozabiti. Osredotočiti se moramo na naslednje tekme, ki so izjemnega pomena za naš klub,” je po srečanju dejal vodja ljubljanske stroke Pipan.

Veselita predvsem dve dejstvi – prvo dobro tekmo je v dresu Olimpije odigral Klemen Prepelič, ki je zadel 6 izmed 13 poizkusov meta za 3 točke, izkazal pa se je tudi Halil Kanacević z dvojnim dvojčkom (20+13). Na koncu je nekaj minut dobil tudi mladi Vasilije Vučetić.

Union Olimpijo v soboto čaka precej pomembnejša tekma, ko v sklopu 10. kola ABA Lige v Stožice prihaja skopski MZT.