Himki odnesel zmago iz praznih Stožic

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. kolu Eurocupa pred prazno dvorano izgubili tekmo z ruskim Himkijem. Bilo je 85:88, pri Ljubljančanih je bil z 18 točkami najuspešnejši Mirza Begić, za zmagovalce jih je Tyrese Rice dosegel 22.

union olimpija - himki

Tekmo je Union Olimpija začela dokaj razpoloženo v napadu. Razigrala sta se Hristo Nikolov, v tem delu igre 7 točk, dve trojki, vključno z eno v predzadnjem napadu, je zadel Sasu Salin. Nepazljivost Alena Omića je botrovala košu Paula Davisa za končni izid uvodnega dela igre (23:20).

V drugem delu se je pri gostih razigral MVP lanskega zaključnega turnirja Evrolige Tyrese Rice (skupno 15 v prvem polčasu), tako da je Himki prevzel pobudo in prešel v vodstvo. Skupen izid druge četrtine je znašal 18:28, vodstvo gostov po tem delu igre pa 48:41.

Po glavnem odmoru na tekmi so gostje nadaljevali bolje, stik z njimi pa je pri Ljubljančanih držal Mirza Begić, ki je vztrajno v svojo prid reševal situacije pod samim obročem, za nameček pa podelil še dve blokadi. Domači so predvsem na njegov račun prednost pred zadnjim delom nekoliko znižali.

V zadnjem delu igre so domači gostom zapretili in se nekajkrat približali 4 točke, a povsem blizu Rusom niso mogli. Na roko jim niso šle niti sodniške odločitve, predvsem Španca Oscarja Peree, ki je lani delil pravico na zloglasni tekmi z Budivelnikom. Ko je Begić minuto in pol pred koncem dobil dvomljivo peto osebno napako, je postalo jasno, da bo pot do zmage za Union Olimpijo nemogoča. Marko Marinović je ob zvoku sirene izid znižal na končnega – 85:88.

Eurocup, 2. kolo, skupina D
Union Olimpija – HIMKI 85:88 (23:20, 18:28, 22:19, 22:21)
(Begić 18, Marinović 15, Salin 13, Omić 12, Mahkovic 10; Rice 22, Lauvergne 16)

Zenit St. Petersburg – BEŠIKTAŠ 86:90 (19:23, 25:22, 13:17, 21:16, 8:12) – po podaljšku
(Hodge 20 in 9 podaj, Jones 19; Lofton 32, Johnson 21 in 12 skokov)

VEF RIGA – Szolnok 71:61 (16:9, 26:27, 16:18, 13:7)
(Robinson 19, Fall 11; Lorant 14 in 8 skokov, Sinovec 13)