Helios zlomil Gorenjce v zadnji četrtini

Nedeljsko tekmo Lige Nova KBM med Šenčurjem in Heliosom so dobili slednji z rezultatom 84:58. Domžalčani so po prvi četrtini še zaostajali (18:12), potem pa prevzeli pobudo in na koncu visoko zmagali.

Odločala zadnja četrtina

Državni prvaki so v Šenčur prišli po dveh uvodnih zmagah letošnjega državnega prvenstva, domačini so po domačem porazu s Hopsi v prejšnjem kolu v gosteh premagali Portorož. Šenčurjani so tudi v drugi domači tekmi ostali praznih rok, vendar so tri četrtine tekme enakovredni tekmec Domžalčanom, ki so njihov odpor strli v zadnji četrtini.

Za varovance trenerja Ernesta Novaka se je tekma začela obetavno, saj so po zaslugi dobre igre v obrambi, v napadu pa je bil razpoložen Nikola Stanojević, po prvi četrtini vodili s šestimi točkami prednosti. V nadaljevanju so se Domžalčani le prebudili, Jure Močnik je dobro vodil svojo ekipo, dosegel je tudi šest točk, uspešen je bil tudi Tomaš Kyzlink, ki je prav tako v igro prišel s klopi, kar jim je ob odhodu na odmor prineslo vodstvo s 34:31.

Tudi v tretji četrtini so domači košarkarji držali korak z gosti, ki so prevladovali v skoku, vendar so pred vstopom v zadnjo četrtino vseeno zaostajali za šest točk. Gostje so v zadnji četrtini nadaljevali z dobro igro v obrambi, učinkoviti so bili tudi v napadu in po trojki Kylea Davida Caseyja je bilo štiri minute do konca tekme že 67:50 za Domžalčane. Domačini so se sprijaznili s porazom, gostje pa so do konca tekme igrali resno in prišli do visoke zmage.

Pri domačih je bil najboljši strelec Stanojević s 14 točkami (9 skokov), pri gostih so jih Cory Remekun, Brandyn Curry, Jure Močnik in Simo Atanacković dosegli po 12.

V četrtem kolu bodo košarkarji Helios Suns v soboto, 29. oktobra, gostili Union Olimpijo, Šenčur Ggd pa bo v sredo, 2. novembra, igral v gosteh v Laškem pri Zlatorogu.

Liga Nova KBM, 3. krog, 23.10.
Šenčur GGD – HELIOS SUNS 58:84 (18:12, 13:22, 14:17, 13:33)
(Stanojević 14 (9 skokov), Karavdić in Deray po 9; Močnik, Curry, Remekun (6 skokov) in Atanacković (6 skokov, 6 podaj) po 12)

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Mislim, da smo 30 minut igrali enakovredno in da je razlika ob koncu tekme previsoka glede na razmere na igrišču. Dejstvo pa je, da smo mi sami dopustili, da je do tega prišlo. Jasno nam mora biti, da se tekma igra 40 minut.”

Jakša Vulić, trener Heliosa Suns:
Na začetku tekme smo potrebovali precej časa, da smo našli ritem, ki bi ga morali imeti že od prve minute, zaradi česar smo imeli v prvi četrtini veliko težav. Kasneje je prišla do izraza kakovost naše ekipe, ki je vodila do zaslužene zmage. Končni rezultat sicer ni pravi pokazatelj stanja na terenu, a v vsakem primeru čestitke košarkarjem za pomemben uspeh na prvem gostovanju te sezone Lige Nova KBM. Zdaj nas čaka regeneracija in priprava na sredino tekmo Lige prvakov v gosteh proti Monacu.