Helios z neverjetnim metom iz igre porazil Rogaško

V zadnji tekmi 5. kola sta se, v prenosu na televiziji Sportklub, pomerili ekipi Helios Sunsov in Rogaške, ki že leta pretendirata na uvrstitev v Ligo za Prvaka Lige Nova KBM. Tokrat je bil domača ekipa bolj prepričljiva in zasluženo dosegla svojo četrto zmago v sezoni 2021/2022.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA, 5. krog, 1.11.
HELIOS SUNS : ROGAŠKA 97:74 (29:33, 23:13, 24:19, 21:20)
Helios Suns: Bratec 5, Ervin 26 (5:6), Mahkovic 9, Prepelič 9, Šantelj 17 (4:6), Šujica 3, Ferme 14, Mirtič 8 (2:2), Jois 6 (0:2).
Rogaška: Vujačić 16 (2:2), Primorac 5 (1:2), Bratož 5 (2:2), Armstrong 5, Jackson 27 (3:3), Močnik 2, Šikanič 6, Zupan 8 (1:1).
CELOTNA STATISTIKA
Zasedba iz Domžal, ki je iz igre metala 69-odstotno, je prišla do četrte zmage v prvenstvu, potem ko je večji del naloge opravila že v prvem polčasu. Zdaj ima takšno razmerje zmag in porazov kot Ilirija in Šenčur, še neporažena je Krka, ki jo tekma še čaka. Rogaška na drugi strani je doživela četrti poraz.
Helios je prevladoval v prvem polčasu, predvsem po zaslugi odličnega meta iz igre (70-odstoten) in zelo razpoloženega Carlbeja Leeja Ervina, ki je v prvem polčasu dosegel 23 točk, in sicer ob 100-odstotnem metu iz igre (za dve 6-6, za tri točke 3-3), zadel je tudi oba prosta meta. Prvo četrtino je njegova ekipa dobila za sedem točk, na polčas pa po zelo dobrih drugih desetih minutah odšla že s +17.

Takoj po začetku drugega polčasa so domači po trojki Bineta Prepeliča pobegnili že za 20 točk, razpoloženi Leon Šantelj in Ervin pa sta nato še oplemenitila prednost domače zasedbe (+23). V tej četrtini je prednost narasla največ na 26 točk. V zadnji četrtini so Domžalčani le še dokončali delo, največ pa vodili za 30 točk.

Pri domačih je bil s 26 točkami na koncu najuspešnejši Ervin, ki je zgrešil le en met za dve točki in en prosti met, točkam pa je dodal še osem podaj in šest skokov ter indeks 38. Pri Slatinčanih je blestel Ronald Eugene Jackson s 27 točkami (met iz igre 11:19) in desetimi skoki ter indeksom 32.

Helios bo v 6. kolu v soboto, 6. novembra, gostoval v Podčetrtku, Rogaška pa bo dan prej gostila Hopse s Polzele.