Helios v 2. polčasu nadigral Krko

Rubrika: Pokal Spar

Vodilni moštvi Lige Nova KBM sta se pomerili v Pokalu Spar, prvi četrfinalni dvoboj je bil odigran v Novem mestu. Košarkarji Krke so bolje igrali v prvem polčasu, v tem delu so si priigrali 12 točk prednosti. Gostje iz Domžal se niso predali in v tretjem delu prišli do prednosti, katero so zadržali do konca srečanja ter zabeležili zmago s 74:82.

POKAL SPAR – ČETRTFINALE, 1. tekma

11. januar

KRKA : HELIOS SUNS 74:82 (18:19, 23:10, 15.31, 18:22)
Krka: Spasojević 15, Cerkvenik 11, Stipčević 10, Špan 10
Helios Suns: Mahkovic 21, Ferme 15, Luke 12, Buljević 9

Prva četrtina je pripadla košarkarjem iz Domžal, ki pa so v drugem delu popustili in prednost Krke je na odmoru znašala visokih 12 točk. V drugi četrtini je bila odločilna serija 11:0, ob kateri so Novomeščai prišli do prednosti 38:27, ob odmoru je na semaforju kazalo 41:29.

Gostje so varovance Gašperja Okorna ujeli pri 47:47, nazadnje pa sta bila nasprotnika poravnana pri 56:56, do konca srečanja pa so vodili Domžalčani.

Najboljši strelec Krke je bil Radosav Spasojević, dosegel je 15 točk (6 skokov), medtem ko je v dresu Helios Suns izstopal Blaž Mahkovic z 21 točkami (7 skokov in 8 podaj), 15 jih je prispeval Tadej Ferme (met za tri točke: 4/5).

Povratna tekma med tekmecema bo v sredo, 8. februarja, v Domžalah.