Helios s trojkami potopil Gorenjce, Šentjur prekinil črni niz

V soboto, 26. januarja, sta bili odigrani dve tekmi 15. kola Lige Nova KBM, kjer so se zmage veselili košarkarji Šentjurja in Helios Suns. V že odigrani tekmi so košarkarji Rogaške premagali Petrol Olimpijo, preostali dve tekmi 15. kola med Sixt Primorsko in Krko ter Zlatorogom in Ilirijo pa bosta odigrani v torek, 12. februarja, dvoboj v Kopru si bo moč ogledati v neposrednem prenosu na Šport TV.

Liga Nova KBM, 15. krog, 26.1.
Šenčur – HELIOS SUNS 90:101 ( 20:24, 28:29, 19:30, 23:18 )
Rizvić 19 (7 podaj), Sejfić 19 (5 skokov), Murić 16 (11 skokov, 5 podaj); Pašajlić 19, Besedić 18 (5 skokov), Mahkovic 17 (5 skokov)

Ekipi, ki sta v boju za mesta, ki vodijo v Ligo za prvaka, sta se danes pomerili v medsebojnem obračunu v Šenčurju. V prvi tekmi tekoče sezone so v Domžalah slavili igralci Šenčurja, danes pa so Domžalčani vrnili z enako mero in si priigrali pomembno zmago. Gostje so hitro prevzeli pobudo, toda na začetku je bila prednost majhna. Tudi ob polčasu, potem ko so prvi del dobili za štiri, so bili košarkarji Šenčurja še blizu, zaostajali so za pet točk. Odločilnih za razplet tekme je bilo tretjih deset minut, takrat so Domžalčani pritisnili, odlično začeli zadevati za tri točke (na tekmi so mete za 3 metali 16-34), razlika pa se je kmalu povečala. Domžalčani so prišli do prednosti desetih točk, pred zadnjim odmorom pa so prednost povečali na 16 točk. V zadnji četrtini so nadzorovali potek tekme ohranili dvoštevilčno prednost, Helios Suns pa so s košem Jureta Besediča 17 sekund pred koncem presegli stotico.

Na obeh straneh je bilo kar nekaj strelsko razpoloženih igralcev. Pri domačih sta po 19 točk zbrala Ramo Rizvić in Isamet Sejfić, Dino Murić je 16 točkam dodal še 11 skokov, pri gostih je Miroslav Pašajlić dosegel 19 točk, Besedić 18 točk in Blaž Mahkovic 17 točk.

V naslednjem kolu bo Šenčur 31. januarja gostoval pri Krki, Helios Suns pa bodo 3. februarja gostili Rogaško.

ŠENTJUR – Hopsi Polzela 84:64 (19:17, 14:11, 24:22, 27:14)
Konjević 27 (6 skokov), Ahmedović 17 (10 skokov), Pešić 15 (6 skokov); Burgett 16 (5 skokov), Vasilić 13 (9 skokov), Čebular 10

Košarkarji Šentjurja so na domačem parketu proti ekipi Hopsov iskali konec niza treh porazov in tudi prvo zmago v tem koledarskem letu. Na koncu so jo tudi dosegli, proti Hopsom so bili učinkoviti, predvsem pa je blestel prvi strelec Lige Nova KBM, Davor Konjević s 27 točkami. A do tako velike prednosti so domači prišli šele ob koncu tekme. Dvoboj je bil namreč prvih 30 minut zelo izenačen, domačini so imeli prednost sedmih točk, ki pa so jih na začetku zadnje četrtine že skoraj zapravili. V 32. minuti so se gostje tako približali na le 1 točko (58:59) in kazalo je, da se obeta zanimiv zaključek tekme. Toda v zadnjih osmih minutah so nato zmogli le še šest točk, domači pa kar 25. Razlika se je tako povečevala iz minute v minuto, domači so hitro prišli do varnih deset točk prednosti, zmagovalec pa je bil tako, ob neuspešnih poskusih gostujoče ekipe, znan že nekaj minut pred koncem.

Za goste je bil nerešljiva uganka Davor Konjević, tekmo je končal pri 27 točkah, pomagala pa sta mu še Emir Ahmedović s 17 točkami (10 skokov) ter Miloš Pešić s 15 točkami. Pri Hopsih sta bila najboljša Austin Burgett s 16 točkami in Milojko Vasilić s 13 točkami in devetimi skoki.

V naslednjem kolu bodo Hopsi, 2. februarja gostili Sixt Primorsko, Šentjur pa bo dan pozneje gostoval pri Iliriji.