Helios prvak, Jančam srebro, Olimpiji bron, Vide MVP

Domžalski košarkarji so pred polnimi tribunami Športne dvorane Domžale, v velikem finalu državnega prvenstva za fante do 15 let, premagali Janče A z rezultatom 79:54. Na tekmi za tretje mesto so košarkarji Petrola Olimpije A premagali Terme Olimia Podčetrtek z rezultatom 72:53.

Zaključni turnir U15:

finale, 2.6.
HELIOS SUNS CORIS – Janče A 79:54 (19:13, 19:17, 16:16, 25:8)
Vide 41 (7 skokov), Zemljič 13 (5 skokov); Osojnik 18 (14 skokov), Belko 16

Domačini so pred številnim domžalskim občinstvom, v drugem polčasu strnili upor košarkarjev Janč in na koncu zmagali z razliko 25 točk. Domžalčani so potek tekme nadzarovali že od samega začetka in svojim tekmecem niso dovolili, da se razigrajo. Največjo prednost so si priigrali v zadnji četrtini, ki so jo dobili s sedemnajstimi točkami razlike. Jan Vide je igralcem iz Janč povzročal največ težav, na koncu je v statistiko vpisal kar 41 točk, 7 skokov, 4 podaje in 2 pridobljeni žogi ter si tako prislužil naziv najkoristnejšega igralca turnirja (MVP). Pri gostujoči ekipi je Arne Osojnik dosegel dvojnega dvojčka, 18 točk in 14 skokov.

tekma za 3. mesto:
PETROL OLIMPIJA A
– Terme Olimia Podčetrtek 72:53 (15:15, 13:15, 21:13, 23:10)
Todorovič 15 (11 skokov), Ličan 12; Škorjanc 27 (15 skokov), Kitak (12 skokov) in Bizjak (7 skokov) 9

Na tekmi za tretje mesto sta ekipi prikazali izjemno borbeno predstavo. Moštvi sta se v prvem polčasu izmenjavali v vodstvu, na glavni odmor pa so dve točki prednosti nesli košarkarji Podčetrtka (28:30). Na začetku drugega polčasa so Ljubljančani zaigrali agresivneje v obrambi, pridobili nekaj žog, kar je vodilo v lahke koše iz protinapada. Pri košarkarjih iz Podčetrtka se je že poznala utrujenost saj so turnir odigrali s sedmimi igralci, Ljubljanska klop pa je bila danes boljša s kar 29:0.

Drugi polčas so Ljubljančani dobili z rezultatom 43:23 in se na koncu zasluženo veselili tretjega mesta. Vukašin Todorovič je pri Petrol Olimpiji v statistiko vpisal 15 točk in zbral še 11 skokov, Lon Ličan je dosegel 12 točk. Dvojnega dvojčka je prav tako dosegel Gašper Kočevar, 10 točk in 14 skokov. Pri Podčetrtku je vsestransko predstavo prikazal Gašper Škorjanc, ki je 27 točkam dodal še 15 skokov.

NAJKORISTNEJŠI KOŠARKAR ZAKLJUČNEGA TURNIRJA (MVP): Jan Vide (Helios Suns Coris)

NAJBOLJŠA PETERKA ZAKLJUČNEGA TURNIRJA: Gašper Škorjanc (Terme Olimia Podčetrtek), Vukašin Todorovič (Petrol Olimpija), Nal Belko (Janče), Jan Zemljič in Mark Hal Pehlič (Helios Suns Coris).