Helios po podaljšku slavil v Šoštanju

Košarkarji Elektre so bili na prestavljeni tekmi 19. kola – v petek je šoštanjski novinec Travis Cohn na ogrevanju razbil tablo – izredno blizu prvi zmagi v Ligi Telemach. Vodili so že z 10 točkami razlike, v zadnjih treh sekundah zadeli dve trojki in izsilili podaljšek, v katerem pa je bil Helios vendarle boljši in zmagal z 92:84.

Liga Telemach, 19. kolo

Ponedeljek, 2. marec:
Elektra Šoštanj – HELIOS SUNS 84:92 (16:23, 22:8, 19:25, 20:21, 7:15) – po podaljšku
(Cohn 24 in 8 skokov, Malus 17; Pelko 24, Vončina 15)

V Šoštanju so z nekaj dnevi zamude le izpeljali obračun z dna Lige Telemach. Prvi poskus se je namreč v petek končal z razbito tablo že med ogrevanjem, zato so morali tekmo prestaviti na danes. Gledalci pa so zdaj videli še dodatek, saj se je tekma končala šele po podaljšku, pa tudi redni del je postregel s pravo dramo ob koncu, vseeno pa niso dočakali prve šoštanjske zmage.

V Šoštanju so tako danes lahko prvič na delu tudi med tekmo videli novo okrepitev, Američana Travisa Cohna III, ki je sicer nase opozoril že v petek, saj je prav on med ogrevanjem z zabijanjem zdrobil tablo in “prestavil” tekmo.

Danes sta ekipi prikazali košarko v valovih. Izmenjavala so se namreč obdobja dobre in slabe igre obeh ekip, za začetek so gostje povedli in dobili prvo četrtino, pa nato zmrznili v drugi, ko so zbrali vsega osem točk. V tem obdobju si je domače moštvo nabralo nekaj zaloge, na polčas odšlo s sedmimi točkami naskoka, a to ni bilo dovolj.

Helios se je namreč vrnil v igro, tretja četrtina je bila njegova in po 30 minutah sta bili ekipi spet povsem skupaj. O zmagovalcu je tako odločala zadnja, v kateri je Elektri uspelo domala nemogoče: zaostanek petih točk je izničila z dvema trojkama v zadnjih treh sekundah tekme, junaka sta bila Drago Brčina in Cohn III, in izsilila podaljšek.

A v tem je domačim vendarle zmanjkalo moči in Helios je tekmo, kjer je bil blizu zmagi že po rednem delu, vendarle pripeljal do srečnega konca in zmage za osem točk.

Boštjan Kuhar, trener Elektre Šoštanj:
“Za nami je zanimiva in borbena tekma. Na žalost nam je na koncu zmanjkalo moči. V drugem polčasu se za nekaj trenutkov nismo držali dogovorov v obrambi in napadu. Videlo se je tudi, da nam v igri še kako manjka dodaten center, ki pa je že prišel v Šoštanj in upam, da nam bo lahko pomagal že na naslednji tekmi. Z njim bomo pri skoku in v napadu močnejši ter v igri dobili dodatno širino in globino. Če bodo fantje še naprej trenirali kot sedaj, me ob zadnjih okrepitvah ni strah, da ne bi obstali v Ligi Telemach.”

Gašper Okorn, trener Helios Suns:
“Pričakovali smo tako trdo tekmo. Elektra lovi obstanek v Ligi Telemach in nikomur ne bo več lahko v Šoštanju. Mi smo vzeli tisto, po kar prišli, vse ostalo pa je nepomembno. Zmago smo si zaslužili že v rednem delu. Kar se je zgodilo v zadnjih sekundah, bi bilo zelo krivično, če bi se srečanje drugače razpletlo. To bi bilo na meji znanstvene fantastike, a v košarki smo videli že marsikaj, zato ni izgovorov. Osvojili smo dve točki, ki sta še kako pomembni za nadaljevanje državnega prvenstva. Čez slaba dva tedna nas v Domžalah čaka nova pomembna tekma s Hopsi.