Grozovita poškodba Jusufa Nurkića

Orlando Magic so pred ključno jutrišnjo tekmo z Goranom Dragićem in njegovimi Miami Heat premagali favorizirane 76erse in vpisali že peto zaporedno zmago. Največ težav so gostje iz Philadelphie imeli s črnogorskim velikanom Nikolo Vučevićem, ki je v zgolj 29-ih minutah dosegel 28 točk, 11 skokov in 4 asistence. Tekma, ki je bila še izenačena 16 minut pred koncem, se je zaključila z 21 točkami v prid domačinov. Orlando Magic bi se z morebitno jutrišnjo zmago na lestvici vzhodne konference izenačili z Miamijem.

Statistično gledano še boljši večer je imel Jusuf Nurkić. 24-letni center iz Tuzle je vodil Portland Trail Blazers v pikah in skokih, preden se je 2:22 pred koncem drugega podaljška grozovito poškodoval (Video poškodbe. Ogleda ne priporočamo tistim, ki so bolj občutljive narave). Portland je tudi brez Nurkića uspel priti do zmage nad Brooklyn Nets s končnim izidom 148:144, a njihove možnosti za kakšen vidnejši izid v bližajoči se končnici so, brez prvega centra ekipe, znatno nižje. Nurkića bržkone čaka dolgo okrevanje, podobno tistemu, ki sta ga prestala Paul George ali pa Gordon Hayward.