Gorenjci v razburljivi končnici porazili Koprčane

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so zabeležili peto zmago v nizu in se po še nepopolnem 15. kolu povzpeli na tretje mesto 1. SKL. Pred domačimi gledalci so v razburljivi končnici ugnali Koper Primorsko, ki je po odhodu večine nosilcev igre doživela drugi poraz v treh nastopih v državnem prvenstvu.

1.SKL, 15. krog, 14.1.
GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR
– Koper Primorska 82:80 (27:21, 25:15, 14:16, 16:28)
GGD Šenčur: Bubnić 9, Novak 12, Rojc 10, Murić 17, Popadić 1, Martinčič 8, Brkić 12, Pavić 10, Jurček 3.
Koper Primorska: Gibbs 11, Barič 9, Kosi 2, Lazić 14, Hodžić 16, Dimec 9, Nemanič 5, Luković 14.

Čeprav so imeli domači v drugem polčasu že devetnajst točk naskoka, so za zmago trepetali vse do zadnje sekunde. Gostje so se namreč na začetku sklepne četrtine približali, nato pa v 39. minuti tudi prešli v vodstvo po trojki Aleksandra Lazića. Veljko Brkić je Gorenjce na drugi strani z natančnim metom za tri točke vrnil v vodstvo, Matej Rojc pa je z dvema prostima metoma postavil izid 82:79 slabo minuto pred koncem. V zadnjem napadu, za katerega je imela Koper Primorska na voljo trinajst sekund, gostje niso prišli do meta na koš.

V vrstah domačih je Dino Murić dosegel 17 točk, od tega 15 v prvem polčasu, po dvanajst pa sta jih zbrala Jan Novak in Veljko Brkić. Pri Koper Primorski, ki se je v SKL predstavila z novima okrepitvama, ameriškim organizatorjem igre Sterlingom Gibbsom (11 točk) in 206 centimetrov visokim Markom Lukovićem (14 točk, 8 skokov), je bil prvi strelec kapetan Alen Hodžič (16 točk).

GGD Šenčur ima do konca rednega dela le še dve tekmi in to obe v gosteh – s Krko 21. januarja in na Polzeli 8. februarja, Koper Primorska pa bo v naslednjem kolu 22. januarja gostila Šentjur.