Gorenjci boljši od Ilirije, Portorož 100+

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto se je s šestimi tekmami prvega kola začelo tekmovanje v 2. SKL. Kranjčani so v Ljubljani premagali Parklje, košarkarji Mesarije Prunk Sežana so zmagali v Medvodah. Postojna je pred domačimi gledalci presenetila Celje, na težkem gostovanju v Hrastniku pa so bili uspešnejši Troti. LTH Castings je za uvod v sezono premagal lanskega prvoligaša Ilirijo, do najvišje zmage v prvem kolu pa so prišli košarkarji Portoroža, ki so premagali Ljubljano.

2. SKL, 1. krog, 14.10.

Parklji – TRIGLAV 74:80 (15:21, 24:21, 13:21, 22:17)
Hirschmann 24, Tratnik 13 (6 skokov); Ožegovič 18 (9 skokov), Kovačević 17 (8 skokov)

Na otvoritveni tekmi 2. SKL so na Ježici pri domačih Parkljih gostovali košarkarji Triglava. Do polovice prve četrtine so se domačini točkovno še držali v tekmi, nato pa so do konca lovili zaostanek. Po napeti zadnji četrtini, ki so jo domači sicer dobili z 22:17, so na koncu gostujoči ekipi morali priznati premoč.

V ekipi Triglava je bil najbolj razpoložen Gaber Ožegovič , ki je z 18 točkami, 9 skoki in 3 podajami za 1 skok ušel dvojnemu dvojčku. Pri domačih se je točkovno najbolje izkazal Adrian Hirschmann (24 točk), pod košem pa si je Matija Vravnik priboril 10 skokov in dosegel 10 točk. V naslednjem kolu se bodo Parklji pomerili z Medvodami, Triglav pa bo gostil Ljubljano.

Brinox Medvode – MESARIJA PRUNK SEŽANA 60:77 (22:24, 9:23, 12:8, 17:22)
Kajnik 17, Bavdek 8; Cole 17 (17 skokov), Bavčič 17 (7 podaj, 6 skokov)

Domačini so srečanje s Sežano odlično začeli ter vodili vse do konca prve četrtine. Gostje so z moštveno igro prišli do izenačenja, povedli ter prevzeli nadzor nad tekmo. Najvišjo prednost so si priigrali v drugi četrtini ter na polčas odšli s 16 točkami prednosti, kar je bilo na koncu dovolj za prvo zmago v novi sezoni.

Pri gostih sta izstopala Niko Bavčič s 17 točkami, Timothy Robert Cole pa je vpisal dvojnega dvojčka, 17 točk in 17 skokov. Najboljši strelec domačih je bil Grega Kajnih s 17 točkami. V drugem kolu bo Sežana gostila Postojno, Medvode pa bodo gostovale pri Parkljih.

PVC NAGODE POSTOJNA – Celje 80:74 (22:10, 13:21, 18:23, 27:20)
Abram 15, Đogić 15; Žvan 16, Miljković 15 (14 skokov)

Zaradi sanacije ŠC Postojna sta se tokrat v Pivki pomerili domača PVC Nagode Postojna ter gostujoče Celje. Domačini so že na začetku tekme povedli ter vodili vse do 26. minute, ko so gostje z dobro igro prišli tudi do vodstva za točko. Domači se niso predali in v zadnji četrtini ponovno dvignili nivo igre ter v sami končnici povedli. Tekma se je končala z rezultatom 80:74 za Postojno.

Najboljši strelec pri gostih je bil Rene Žvan s 16 točkami, pod košem je Miloš Miljković zbral 15 točk in 14 skokov. Pri domačih sta se najbolj izkazala Blaž Abram in Žan Đogić s 15 točkami. V naslednjem kolu bo Postojna gostovala v Sežani, Celjani se bodo odpravili na gostovanje v Škofjo Loko.

Hrastnik – ŽOLTASTI TROTI 72:79 (16:25, 20:11, 17:24, 19:19)
Babič 18, Gregorčič 13 (7 skokov); Ristič 15, Prus 14

V Hrastniku se je odvijala izredno napeta in prvenstvena tekma, ki so jo po hudem boju sicer dobili gostje. Po precej izenačenem uvodu v tekmo sta ekipi na glavni odmor odšli z rezultatom 36:36, Troti pa so v sami končnici povedli ter tako prišli do prvih dveh točk v novi sezoni.

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Matic Babič, ki je dosegel 18 točk. Pri razigranih Trotih je kar 6 košarkarjev preseglo mejo desetih točk, največ jih je prispeval Črt Ristič, 15. Novomeščani v naslednjem kolu gostijo Škofjeločane, ekipa Hrastnika pa doma pričakuje ekipo Sežane.

LTH CASTINGS – Ilirija 84:75 (17:20, 19:18, 14:20, 34:17)
Germ 23 (5 skokov), Grum 16; Novak 20 (6 skokov), Malovčič 15

Dvoboj dveh pomlajenih ekip, ki sta v prvem polčasu prikazali predvsem izenačeno predstavo, je na koncu po zaslugi izjemne četrte četrtine pripadel Škofjeločanom. Pri domačih sta kar dva košarkarja v statistiko vpisala dvojnega dvojčka, Matic Sirnik je 14 točkam dodal 10 skokov, Matic Vesel pa je dosegel 10 točk in zbral 10 skokov.
Pri Iliriji je Jan Novak dosegel 20 točk. V drugem kolu bo Ilirija gostila košarkarje Portoroža, Škofjeločani pa potujejo na gostovanje v Novo mesto.

PORTOROŽ – Ljubljana 102:64 (26:23, 31:19, 33:15, 12:7)
Kojadinović 21, Cvetičanin 18; Grobovšek 12, Križanič 11

Po izenačeni prvi četrtini so si domačini že pred polčasom priigrali visoko prednost, ki so jo v tretjem delu tekme podvojili in na koncu zmagali z 38 točkami razlike. Pri domačih so je najbolje izkazal Aleksa Kojadinović, ki je dosegel 25 točk. Pri mladi ekipi Ljubljane je Žiga Grobovšek dosegel 12 točk. Portorož bo v drugem kolu gostoval pri Iliriji, Ljubljančani pa bodo gostovali pri Triglavu.