Gorenjcem uspelo, so že v polfinalu

Rubrika: Pokal Spar

V Šenčurju je bila odigrana tudi druga četrtfinalna tekma Pokala Spar med Šenčurjem in Šentjurjem. Uvrstitve v polfinale so se veselili domačini, ki so slavili tudi na drugi tekmi, končni rezultat je bil 92:64. V domači zasedbi je Alen Malovčič dosegel 17 točk, pri gostih je bil v napadu najuspešnejši Tim Tomažič, s 15 točkami.

POKAL SPAR – ČETRTFINALE, 2. tekma

10. januar

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 92:64 (33:18, 21:15, 20:14, 18:17)
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Malovčič 17, Ahmedović 14, Murić 14, Novak 12
Šentjur: Tomažič 15, Dunn-Martin 12, Craig 12, Zupan 11

Košarkarji Šenčurja so si že na prvi četrtfinalni tekmi v Šentjurju zagotovili prednost, saj so slavili s 76:83. Varovanci Miljana Pavkovića so odločno krenili tudi na drugi tekmi in prvo četrtino dobili s 33:18. Šenčurjani so dobili vse četrtine, najvišja prednost domačinov je znašala 30 točk.

Najboljši strelec srečanja je bil Alen Malovčič (GGD Šenčur), ki je dosegel 17 točk (met za 2 točki: 4/4), Dino Murić je dosegel 14 točk, zbral je tudi 9 skokov in 6 podaj. V dresu Šentjurja je Tim Tomažič dosegel 15 točk, Jabari Craig je zbral 10 skokov.