Gorenci na krilih Murića opravili domačo nalogo v Podčetrtku

Košarkarji iz Šenčurja so pričakovano prišli do svoje osme zmage, potem ko so gostovali pri zadnjeuvrščenih Podčetrtanih. Ti so doživeli še 12. poraz na 12. tekmi. Pri zmagovalcih, ki so sicer zadeli vsega tri proste mete, se je posebej izkazal Dino Murić, ki je dosegel trojni dvojček z 20 točkami, 16 skoki in 11 podajami – valorizacija 42.

1.SKL, 14. krog, 11.1.
Terme Olimia Podčetrtek – GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 53:80 (4:23, 27:16, 10:20, 12:21)
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 4, Strnad 12, Švigelj 2, Zupan 10, Špaleta 2, Sevšek 8, Cerkovnik 8, Reberšak 7.
GGD Šenčur: Murić 20, Martinčič 7, Pavić 15, Jurček 8, Bubnić 6, Novak 9, Rotar 9, Brkić 6.

Na katero stran se bo nagnila tekma je bilo precej jasno že po prvih desetih minutah, ki so jih gosti dobili kar s 23:4. Toda da se ne mislijo kar tako vdati, so domači pokazali v drugi četrtini, ki so jo dobili za enajst točk in se približali na ulovljivih osem razlike.

V tretji četrtini pa so gosti znova stopili na plin, hitro pobegnili za 18 točk, takšno prednost pa so nesli tudi v zadnjih deset minut. Te pa so bile zgolj formalnost, saj je prednost še narasla, največ na koncu na 27 točk.

Podčetrtek bo v 15. kolu prihodnjo soboto gostoval v Šentjurju, Šenčur pa bo že v torek gostil Koper Primorsko.