Goran Dragić v finalu vzhodne konference!!

Goran Dragić bo drugič v karieri zaigral v konferenčnem finalu lige NBA – prvič mu je to uspelo v dresu Phoenix Suns, tokrat pa v precej drugačni vlogi, ko je verjetno celo kot najboljši igralec serije poskrbel, da je peti nosilec vzhodne konference Miami Heat v samo petih premagal prvega – Milwaukee Bucks.

Po New Yorku leta 1999, ki je bil takrat osmi nosilec na vzhodu, je Miami postal najnižje rangirani nosilec (peto mesto), ki mu je uspel preboj v konferenčni finale.

‘To ni moj cilj. To ni cilj soigralcev. To ni cilj ekipe. Cilj je naslov prvaka,’ je po tekmi samozavestno napovedal Jimmy Butler, ki se je sploh prvič uvrstil v konferenčni finale.

Pred tekmo je bil vprašljiv nastop Giannisa zaradi poškodbe desnega gležnja – aktualni MVP lige in najresnejši kandidat, da nagrado ovoji tudi letos, se je sicer pričel ogrevati, toda 45 minut pred tekmo se je vodstvo ekipe odločilo, da ne tvega dodatne poškodbe in je pustilo Giannisa na klopi.

Vseeno so igralci Milwaukeeja bolje začeli tekmo, povedli za 13 točk (28:15), potem pa je sledil preobrat Miamija, ki mu je uspel delni rezultat 30:9 in Gogi je s soigralci že na odmor odšel s prednostjo, ki jo je držal celoten drugi polčas, v zadnji četrtini pa se je prednost stalno vrtela okrog 10-ih točk, tako da ključna zmaga nikoli ni bila prav pod vprašajem, verjetno ključni met pa je ob koncu za potrditev zmage zadel prav Gogi.

Lahko Miami letos osvoji naslov?

Rezultati

Loading ... Loading ...

Jimmy Butler in Goran Dragić sta bila ponovno najboljša strelca svoje ekipe, oba sta dosegla 17 točk, Butler je imel še 10 skokov in 6 asistenc, Gogi 4 skoke in 2 asistenci. 6 igralcev Miamija je preseglo mejo 10-ih točk, s klopi sta bila odlična Tyler Herro (14 točk, 8 skokov, 6 asistenc) in Kelly Olynyk (12 točk, 6 skokov).

Kris Middleton je za Milwaukee dosegel 23 točk, Donte DiVincenzo jih je dodal 17.

To je že sedmi konferenčni finale Miamija od leta 2005 – edina ekipa, ki jih ima v tem obdobju toliko, je še ekipa San Antonio Spurs.

Miami tako čaka zmagovalca dvoboja med Bostonom in Torontom, konferenčni finale pa se bo začel v začetku naslednjega tedna.

Na drugi večerni tekmi so igralci LA Lakers premagali Houston in v seriji povedli z 2:1. Ponovno je bil odličen dvojec James-Davis. LeBron James, ki je z današnjo zmago prehitel Dereka Fisherja po največ zmagah v končnici lige NBA, je dosegel 36 točk, 7 skokov in 5 asistenc, imel je tudi 4 blokade. Davis je dodal 26 točk in 15 skokov.

Točkovno jima je na drugi strani sicer pariral dvojec Harden (33 točk) – Westbrook (30 točk), toda obrambas Lakersov je v zadnji četrtini poskrbela, da zmaga ni bila vprašljiva.