Golemac priznava: “Težko se je bilo motivirati!”

V vnaprej odigrani tekmi 18. kola so košarkarji Sixt Primorske premagali Ilirijo z rezultatom 87:80 in si tako že zagotovili mesto v Ligi za prvaka Lige Nova KBM. V sredo, 23. januarja, sta se v sklopu 18. kola srečali ekipi Krke in Zlatoroga, kjer so bili uspešnejši Novomeščani. Ostale tekme dotičnega kola bodo na sporedu v torek, 12. februarja.

Liga Nova KBM, 18. krog, 27.1.
Ilirija – SIXT PRIMORSKA 80:87 ( 14:27, 28:20, 25:18, 13:22 )
Čučović 16, Heath (8 skokov) in Stopar (5 skokov) 14; Jagodić Kuridža 21 (11 skokov, 5 podaj), Vončina 16 (6 skokov), Marinković in Ferme 11

V Tivoliju sta se v vnaprej odigrani tekmi 18. kola Lige Nova KBM srečali zadnjeuvrščena ekipa Ilirije in vodilna ekipa Sixt Primorske. Zasluženo zmago so na koncu vpisali Primorci, medtem ko bodo Ljubljančani morali prvi uspeh v domači dvorani iskati na naslednji tekmi. Po prvih desetih minutah srečanja so gostje na krilih Luke Vončine, ki je dosegel 10 točk, in Marka Jagodića Kuridže, ki je dosegel 8 točk, vodili s 27:14. V drugo četrtino so vstopili v enakem ritmu, v zaključku polčasa pa se jim je povsem zalomilo. Iliriji je uspel niz, s katerim so se približali le na pet točk zaostanka, ob polčasu je bilo 42:47 v korist Primorcev. Drugi polčas so domači igralci začeli z delnim izidom 7:0 in tako dosegli drugo vodstvo na tekmi, ki pa so ga gostujoči košarkarji učinkovito ustavili in izid izenačili. Pred zadnjo četrtino sta ekipi ločili dve točki, po dobrih treh minutah igre v zadnjem delu tekme pa je Sixt Primorska spet prišla v vodstvo in ga do konca tekme ni izpustila iz rok.
Strelsko je bil najbolj razpoloženi posameznik Marko Jagodić Kuridža, ki je 21 točkami dodal še 11 skokov in 5 podaj. Pri domačinih je največ točk prispeval Haris Čučović, ki je dosegel 16 točk.
Ekipa Ilirije bo priložnost za prvo zmago na domačem parketu imela v nedeljo, 3. februarja, ko se bo v 16. kolu Lige Nova KBM pomerila z ekipo Šentjurja. Košarkarji Sixt Primorske pa bodo dan prej gostovali pri Hopsih s Polzele.

Izjavi trenerjev po tekmi
Saša Dončić, trener Ilirije:
‘’Čestitke Sixt Primorski za zasluženo zmago. Mi smo pokazali pravi obraz. Če bomo tekmovanje nadaljevali s takšnimi igrami, nam bodo te zagotovo prinesle veliko več zmag.’’

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
‘’Glede na to, da smo se v Ligo za prvaka že uvrstili, je bila tekma za nas pričakovano težka. Težko se je bilo motivirati. Čestitke Iliriji za odlično igro. Mi moramo delati še naprej, da bomo na parketu izgledali bolje, saj je bila naša predstava v Ljubljani zelo slaba.’’