Golemac do 100. zmage z Olimpijo, ki je v 2. polčasu premagala Igokeo

Cedevita Olimpija se je v soboto vrnila na zmagovalne tirnice. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so na gostovanju v Laktaših v sedmem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 85:74 premagali Igokeo m:tel.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se po tekmovalnem premoru, ki so ga prinesle reprezentančne akcije, na parket vrnili z zmago na obračunu sedmega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Laktaših. Ljubljančani so z rezultatom 85:74 ugnali Igokeo m:tel, uspeh v Laktaših pa je odlična popotnica pred torkovo domačo tekmo 7DAYS EuroCupa s Prometejem iz Ukrajine.

Vstopnice za ogled tekme petega kola rednega dela Evropskega pokala so že na voljo na Eventim Slovenija in Petrol Ticket.

Oslabljeni Zmaji so se v Laktaših predstavili brez Zorana Dragića, Roka Radovića, Lovra Gnjidića, Jana Kosija ter Karla Matkovića, ki je sicer bil del moštva, ki je odpotovalo na gostovanje, a zaradi bolečin v nogi, katere poškodba ga je na začetku sezona oddaljila od parketa, preventivno ni stopil na parket.

Ljubitelji košarke so v Laktaših videli tekmo preobratov, a ko je bilo najbolj pomembno, so Zmaji z nizom 14 zaporednih točk sredi zadnje četrtine poskrbeli za dokončen obrat srečanja v svojo korist in na koncu vpisali zanesljivo zmago.

Med zeleno-oranžnimi je bil tokrat strelsko najbolj učinkovit Yogi Ferrell, dosegel je 20 točk. S 17 mu je sledil Josh Adams, Alen Omić jih je dosegel 16, Amar Alibegović pa 12. Glavni trener Zmajev Jurica Golemac je na klopi Cedevite Olimpije zabeležil svojo stoto zmago kot trener ljubljanskega kolektiva.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zmago. Za nas je ta zmaga zelo pomembna po seriji porazov in po tem, ko komaj sestavimo ekipo, da lahko normalno treniramo. Videlo se je, da tisti, ki so trenirali, so delali dobro. Naša energija ni padla, kot na tekmah pred reprezentančnim premorom. Reakcija fantov v drugem polčasu je bila odlična. Prvi polčas smo začeli v krču in zgrešili veliko število odprtih ‘zicerjev’. Med glavnim odmorom smo se dogovorili, da v drugem delu tekme damo vse od sebe in pokažemo, da premoremo kakovost. Videlo se je, da je žoga dobro krožila, hkrati smo jo izgubili le trikrat, in naša igra nam je na koncu za nagrado prinesla zmago.”

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Za nas je ta zmaga zelo pomembna, saj potrebujemo uspehe. Hkrati potrebujemo Zorana, Karla in ostale fante, da se vrnejo po poškodbah, in da končno zaigramo v polni postavi. Ko se to zgodi, bo vse veliko lažje. Ko se vrnejo, bo slika naše ekipe še veliko boljša. V Laktaših smo zabeležili zmago, toda še naprej moramo delati, da dvignemo raven naše igre. V torek je pred nami obračun s Prometejem, na katerem želimo prav tako zmagati. V Laktaših je vedno težko igrati. Igokea ima dobro ekipo. S fenomenalno obrambo celotne ekipe smo uspeli moštvo, ki na domačem parketu vedno dosega več kot 90 točk, ustaviti pri 74 točkah. Naš trener nam je pokazal vse, kar smo lahko pričakovali od naših tekmecev. Nanje smo se dobro pripravili in na koncu zmagali.”

Josh Adams, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Za nami je izredno zahtevna tekma na gostovanju pri zelo dobri ekipi. Veseli smo, da smo se vrnili na zmagovalne tirnice. V drugem polčasu so vsi fantje dali vse od sebe, zato je naša naloga, da se po tekmi hitro oporemo, saj bodo hitro sledile nove preizkušnje. Komaj čakamo, da se nam na parketu pridružijo tudi fantje, ki so trenutno v fazi rehabilitacije po poškodbi. Mi moramo vedno dati vse od sebe in ostati skupaj.”