Golden State Warriors po 40 letih na tronu (VIDEO)

Zgodaj zjutraj po našem času smo dobili nove prvake lige NBA. To je po seriji šestih tekem postalo moštvo Golden State Warriors. V gosteh so premagali Cleveland z rezultatom 105:97 in tako s 4:2 v zmagah dobili finalno serijo.

Bojevniki so tako na vrh lige NBA stopili prvič po neverjetnih 40 letih. Šlo je za tekmo nekaterih preobratov, a zadnji in s tem ključni je uspel gostujočim košarkarjem. Le-ti so že prvo četrtino dobili za 13 točk (28:15), a Cavs v drugem delu našli odgovor in se do polčasa povsem približali na vsega 2 točki.

Tretja četrtina je vnovič pripadla gostom, ki so vzpostavili nekoliko hitrejši ritem igre, kar jim seveda precej bolj odgovarja. Ko je Festus Ezeli 3 minute pred koncem tega dela igre pod osebno napako z zabijanjem popravil zgrešen met, je na semaforju pisalo že 68:55 v korist varovancev Steva Kerra.

MVP – Iguodala

Zadnjih 12 minut so domačini pričeli s taktiko “vse ali nič”, ki pa se je izkazala za neuspešno. LeBron James je po 2 minutah v protinapadu z zabijanjem izid še znižal na 68:75, to pa je bilo s strani Clevelanda praktično vse. Na polovici zadnje četrtine je znova izjemni Andre Iguodala, kasneje proglašen za najkoristnejšega igralca finala, zadel trojko za 92:77 in tekma je bila praktično odločena.

Lebron še četrtič izgubil

Warriors so imeli v svojih vrstah kar 5 košarkarjev z dvomestnim številom točk, najuspešnejša sta bila Stephen Curry in Iguodala s 25. Na drugi strani je imel James, ki je izgubil četrti izmed šestih final v svoji karieri, kar nekaj pomoči soigralcev, a za zmago premalo. Sam se je ustavil pri 32 točkah, dodal pa še 18 skokov in 9 podaj.