Golden State Warriors gredo v v peti zaporedni finale!

2015, 2016, 2017, 2018, 2019! Dinastija Warriorsov nadaljuje zmagoviti pohod po ligi NBA. Pet zaporednih nastopov v finalu in (zaenkrat) trije naslovi prvaka. S sinočnjo metlo v Portlandu so si Bojevniki izborili zelo ugoden položaj za četrto krono – čaka jih devet (!) dni počitka pred začetkom finalne serije. V finalu vzhodne konference se bosta igrali še vsaj dve tekmi, mogoče pa tudi štiri.

Končni izid v zmagah 4:0 mogoče ni najbolj pravičen pokazatelj razmerja moči med Warriorsi in Blazersi. Slednji so v drugi in tretji tekmi dvoboja zgubili šele v zaključku, sinoči pa celo po podaljšku. Ključno trojko za zmago je dal Draymond Green 40 sekund pred koncem srečanja. Green je tudi sicer igral odlično, kot že vse tekme odkar ima večjo vlogo v ekipi, zaradi poškodbe Kevina Duranta. Green in Steph Curry sta sploh prvi par igralcev iz istega moštva, ki je dosegel trojna dvojčka. Starejši Curry (mlajši Seth v dresu Portlanda je dosegel zgolj eno točko) je zadel sedem trojk od skupno dvanajstih kolikor so jih zadeli gostje, in večer končal pri 37-ih točkah.

Na drugi strani je svojo najboljšo poškodbo v seriji pokazal Damian Lillard (28 točk in 12 skokov), ki pa je še vedno rahlo poškodovan. Nenadajan prispevek v napadu so domačini dobili od Meyersa Leonarda, ki je že v prvem polčasu dosegel 25 točk, v drugem polčasu pa jih je dodal še pet in postavil osebni rekord.