Golden State po podaljšku povedel z 1:0 (VIDEO)

Kljub 44 točkam LeBrona Jamesa so prvo tekmo velikega finala NBA s 108:100 dobili domači košarkarji iz Golden Statea. V dodatnih petih minutah sta zmago franšizi iz Oaklanda prinesla Stephen Curry in Harrison Barnes.

Za nameček je Cleveland v podaljšku ostal brez Kyrieja Irvinga, ki si je poškodoval gleženj in zapustil parket, predtem pa je odigral več kot solidno tekmo s 23 točkami. Glavna težava moštva Davida Blatta je brez dvoma omejena rotacija – v igro je poslal le 8 košarkarjev, točke jih je dosegla šesterica – ter prevelika odvisnost od Jamesa, ki je iz igre sprožil 38 izmed 91 poizkusov njegovega moštva.

Srečanje so precej bolje odprli gostje, prvo četrtino dobili z 29:19, tako da so jih bili domačini primorani loviti. V razburljivi končnici je pomembno trojko, po tem ko je izgubil enega izmed copatov, zadel Andre Igoudala. Sledila sta dva zadeta meta Curryja in izenačenje Timofeja Mozgova z linije prostih metov za končni izid rednega dela (98:98). Curryjev poizkus prodora je namreč odlično blokiral Irving, na drugi strani pa je za zmago najprej vrgel James, nato po odbiti žogi pa še Iman Shumpert, oba neuspešno.

V podaljšku je aktualni MVP sprva premeteno izsilil dve osebni napaki in s črte prostih metov realiziral vse štiri poizkuse in ko je trojko zadel Harrison Barnes, je bilo jasno, da je tekma praktično končana. Dodatne sive lase bo Blattu nedvomno povzročala poškodba Irvinga.